HÜRRİYET, KOCAELİ’DEKİ AKP’Lİ BELEDİYELERİ KİRALAMAYI KALDIRMAYA DAVET ETTİ

28 Eylül 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, yıllardır devam eden rant sistemine bir dur dediklerini ifade ederek, “Madem arkadaşlar o kadar haklılar, kendilerine güveniyorlar hodri meydan! Tüm Kocaeli’deki belediyelerinde kiralamayı kaldırsınlar. Ranttan yana mısınız yoksa halktan yana mı? Biz halktan yana olduğumuz için satın almak için 2 yıldır uğraşıyoruz” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu meclisten sonra da AKP’li ve MHP’li arkadaşlar kavga çıkartmaya dönük, ipe sapa gelmez, siyasi nezaketten yoksun ucuz bir üslupla, belediyelerinin finanse ettiği internet siteleriyle, belediyelerinin çalıştırdığı bankamatikçilerin açtığı internet siteleriyle yine saldırmaya başladılar. Biz dün bir karar alıyoruz hemen ardından yine ipe sapa gelmez açıklamalar yapılıyor. Biz bunlarla uğraşmayacağız. Çünkü derdimiz millet lehine hizmet etmek. Bu seviyesizliklerle uğraşmayacağız.

“Hodri Meydan!”

Biz bu mücadelede bu araçları satın alabilmek için zararın neresinden dönersen kardır hesabıyla, zararın daha fazla büyümemesi için mücadele edeceğiz. Madem arkadaşlar o kadar haklılar, kendilerine güveniyorlar hodri meydan! Belediyelerinde kiralamayı kaldırsınlar. Eğer dertleri büyüttükleri belli firmalara kazandırmak değilse, dertleri gerçekten yönettikleri kamunun lehine karar vermek ise kiralamak yerine satın alırlar. Satın alma bedelleri de kiralama bedelleri de ortada.

“Büyük Bir Rant Hikâyesine Çomak Soktuk”

Biz büyük bir rant hikayesinin içine çomak soktuk, dur dedik. Dur demeye de devam ediyoruz. İşte ranttan yana mısınız yoksa halktan yana mı? Biz halktan yana olduğumuz için satın almak için 2 yıldır uğraşıyoruz” dedi.