HÜRRİYET: ÖĞRENCİLER SINAVA YETİŞSİN DİYE KOYDUĞUMUZ RİNG SERVİSİNE BİLE HAYIR DİYORLAR

11 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

Bugün gerçekleşen meclis toplantısında AKP’lilerin algı yönetme çabalarına tek tek cevap veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Seçimden önce Büyükşehirle birlikte yapmayı planladığımız işleri, bugün neden yapamadınız diye soruyorlar. Büyükşehir bizde mi? Siyasi laf ebeliğine gerek yok. Sınavlarda bile ücretsiz ring servis koyduğumuzda hemen önümüze geçiyorlar” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’li meclis üyelerinin seçim vaatlerini yerine getirmediği iddialarına yanıt verdi. Başkan Hürriyet, “Bazı projelerimizi seçim bildirgemizde şöyle konumlandırdık: Bir yetkimiz çerçevesinde yapmak istediklerimiz, bir de büyükşehiri de kazanırsak beraber yapmak istediklerimiz. Dolayısıyla bu seçim bildirgesinin bir kısmı özellikle deniz kenarı ile alakalı, denizle ilgili, ulaşımla ilgili ya da diğer yetkimizi aşan konularla ilgili büyükşehiri kazansaydık yapabileceklerimizdi.

“Doğru Değil”

Dolayısıyla bazı yetkileri aşamadığımız için tabi ki yapamayacaklarımız da var. Bunları siyasi bir laf ebeliğiyle sanki bilerek yapmıyoruz gibi anlatmak doğru değil. Ring servis dediniz. Ukome sınavlarda bile ücretsiz ring servis koyduğumuzda hemen önümüze geçiyorlar. Bu ring servisini koymak kolay değil. Yasal olarak önümüze standartlar ve sıkıntılar çıktı.