HÜRRİYET’TEN ALGI YÖNETEN AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİNE “20 YILDIR TELEFERİK YAPTINIZ DA BİZ Mİ GÖRMEDİK?”

11 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 2022 yılı faaliyet raporunun ardından AKP’li meclis üyelerinin eleştirilerine yanıt verdi. Seçim bildirgelerinde teleferik olmadığını, yine de teleferik üzerine bir proje hazırladıklarını belirten Başkan Hürriyet, “Bize teleferiği soruyorsunuz. Sizin 20 yıldır anlattığınız teleferiği yaptınız da biz mi görmedik? Onaylamadığınız için bekleyen projeyi siyasi kurnazlıkla ‘yapmadınız’ diyorsunuz” ifadelerini kullandı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 2022 yılı faaliyet raporu sunumunun ardından AKP’li meclis üyeleri tarafından yapılan algı oyunlarına tek tek yanıt verdi. Başkan Hürriyet şu ifadeleri kullandı: “Seçim bildirgemizde olmayan şeyi bile varmış gibi burada çıkıp anlatıyorsunuz. Bizim seçim bildirgemizde teleferik vaadi yok. Teleferik ile ilgili hiçbir cümle yok. Sonradan bir proje çalıştık dedik. Meclis gündemine getirdik. İki proje çalıştık. Biri reddedildi. İkinci projeyi çalıştık. Hatta koltuğumuzun altına dosyayı aldık. Büyükşehire dosyamızı sunmaya gittik. Bununla ilgili iş birliği yapmak istiyoruz dedik.

Onaylandığı Takdirde Yapacağız

Olumlu cevap alamadık. Yine de Cumhurbaşkanlığı yatırım dairesine sunduk. Proje orada bekliyor. Eğer onaylanırsa, ertesi gün projeye başlayalım. İktidar sizsiniz. Sizden kaynak da beklemiyoruz. Onaylasınlar yeter. Biz gereğini yaparız. Kaldı ki 20 yıldır teleferik yaptınız da biz mi görmedik? Onaylamadığınız şeyi siyasi kurnazlıkla sanki biz yapmamışız gibi anlatıyorsunuz. Siz onaylatın, siz yapamadınız ama biz yaparız.”