İZGİM ULUGAZİLİ MİNİKLERİ ATÖLYE ÇALIŞMASINDA AĞIRLADI

23 Mayıs 2022
İZGİM Ulugazili minikleri atölye çalışmasında ağırladı (1)
İZGİM Ulugazili minikleri atölye çalışmasında ağırladı (2)
İZGİM Ulugazili minikleri atölye çalışmasında ağırladı (4)
İZGİM Ulugazili minikleri atölye çalışmasında ağırladı (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nde gerçekleştirilen Tokat Baskı – Mum – Sabun Workshop Atölyesi Ulugazi İlköğretim Okulu 4/D sınıfı öğrencileri ve öğretmenlerini ağırladı

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi  (İZGİM) Tokat Baskı – Mum – Sabun Workshop Atölyesi öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Ulugazi İlköğretim Okulu 4/D sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri İzmit Belediyesi aracı ile okullarından alınarak İZGİM’de ağırlandı. İZGİM Tokat Baskı – Mum – Sabun Atölyesinde eğlenceli ve öğretici bir gün geçiren minikler İZGİM’de yaptıkları gezinin ardından İzmit belediyesi aracıyla okullarına bırakıldı.

Uygulamalı Olarak Öğrendiler

Geleneksel Türk Sanatlarından birisi olan tokat baskının sanata dönüşümünü, kullanım alanlarını ve nasıl bir tarihsel süreçten geldiğini öğrenen çocuklar onlar için hazırlanmış baskı kalıpları ve boyalarla tişörtün üstüne kendi motiflerini tasarlayarak uygulamalı olarak bu sanatın nasıl icra edildiğini öğrendiler.

Çok Memnun Kaldılar

Ziyaretin sonunda öğrencilere atölye katılım sertifikaları takdim edildi. Miniklere ayrıca kendi tasarladıkları tişörtler ve tohumlu kalem hediye olarak verildi. Öğrenciler ve öğretmenler programdan duydukları memnuniyeti dile getirerek İzmit Belediyesine teşekkürlerini ilettiler.