İZMİT BELEDİYESİ, KÖSEOĞLU VE CEBESOY SOKAK’TA TEDAŞ’IN ÇİFTE STANDARDINA TAKILDI

23 Mayıs 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi’nin Köseoğlu ve Cebesoy Sokak’ta gerçekleştireceği yeniden düzenleme projesinde kullanacağı ve iki sokağa da ayrı bir renk katması beklenen dekoratif aydınlatmalar, TEDAŞ’ın engellemelerine takıldı

İzmit’te gerçekleştireceği projeleri vatandaşların talepleri ve önerileriyle hayata geçiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, yine bölgede faaliyetlerini yürüten esnaf ve mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda Karabaş Mahallesi Rauf Orbay Caddesi’nde olduğu gibi yine o bölgede bulunan Köseoğlu ve Cebesoy Sokak’ta da yeniden düzenleme projesini hayata geçirecek. Vatandaşların sabırsızlıkla beklediği ve bölgeye hareket getireceğine inandığı projenin hayata geçirilmesi adına tüm hazırlıklarını tamamlayan İzmit Belediyesi, diğer projelerinde olduğu gibi bu projesinde de bazı engellemelerle karşı karşıya kaldı.

Tüm Başvurular Reddedildi

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Köseoğlu ve Cebesoy Sokak’ta yapacağı çalışma kapsamında iki sokaktaki aydınlatma direklerini ve aydınlatmaları da yenileyecek. Eskiyen ve kötü bir görüntü oluşturan aydınlatma direklerinin yenilenmesi ile ilgili tüm sorumluluğu ve maliyeti üstlenen İzmit Belediyesi, buna rağmen TEDAŞ’a gönderdiği resmi yazılara olumsuz cevap aldı.

Ak Partili Diğer Belediyelere İzin Var

Bölge esnafı ve vatandaşlarının bir an önce başlaması için gün saydığı projenin başlamasına engel olan TEDAŞ’ın bu tutumu, AK Partili belediye başkanlarının görev yaptığı diğer ilçe belediyelere uygulanmaması kamuoyunda ‘İzmit Belediyesi engelleniyor’ algısını oluşturdu. TEDAŞ ile görüşmelere devam edecek olan İzmit Belediyesi yetkilileri, kısa sürede TEDAŞ’ın dayanaksız uygulamasına son vermesini ve gerekli izinleri almayı hedefliyor.