İZMİT BELEDİYESİ 2022’DE DE DEZAVANTAJLI BİREYLER İÇİN ENGELLERİ TEK TEK AŞTI

11 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Nisan ayı meclis toplantısı 2. Birleşimi 1. Oturumunda 2022 yılı faaliyet raporu sunumunu gerçekleştirirken engelli bireylere yönelik yapılan çalışmaları anlattı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 2022 yılında yapımına başlanan ve geçtiğimiz haftalarda faaliyete başlayan Otizm Spor ve Yaşam Evi ile ilgili, “Otizm Spor ve Yaşam Evi; söz verdiğimiz ve sözümüzü tuttuğumuz çok önemsediğimiz bir projemizdi. Otistik çocuklar ve otistik bireylerin hem fiziksel hem duyusal gelişimlerini sağlayacak ve ailelerini de destekleyecek; Kocaeli’de ilk ve tek olan Otizm Spor ve Yaşam Evi’nin, 2022 yılında yapımına başladık. Geçtiğimiz haftalarda da burayı faaliyete geçirdik. Önümüzdeki günlerde resmi açılışını da yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Eğitime Destek Alanı”

Yaşama Destek Evi ile ilgili bilgi veren Başkan Hürriyet, “Yaşama Destek Evi, Kadıköy Mahallesi’nde engelli bireylere ve çocuklara yönelik 23 Nisan Engelsiz Çocuk Parkı ile beraber hayata geçirdiğimiz gerçekten insanın hayatına dokunan; engelli bireylerin ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıran, günlük becerilerini daha efektif şekilde yapmalarını sağlayan önemli bir eğitim ve hizmet alanı. Eğitime destek alanı aynı zamanda. Bir bakım sorumluluğu da üstleniyor burası” dedi.