BAŞKAN HÜRRİYET: GENÇLER VE ÇOCUKLAR İÇİN YENİ SOSYAL YAŞAM ALANLARI OLUŞTURDUK

11 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Nisan Ayı Meclis Toplantısı ikinci birleşiminin birinci oturumunda 2022 yılı faaliyet raporunun sunumunu gerçekleştirdi. Başkan Hürriyet gerçekleştirdiği sunumda, gençler ve çocuklar için daha cazip alanlar oluşturulduğunu vurguladı

İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısının ikinci birleşiminin birinci oturumu gerçekleşti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 2022 yılına ait faaliyet raporları kamuoyuna sunuldu. Başkan Hürriyet, sunduğu raporda İzmit Belediyesinin 2022 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri anlattı.

“İzmit Lavanta Parkı ve Gülümse Kafe Lavanta”

Başkan Hürriyet gerçekleştirdiği sunumda şunlara değindi, “Çayırköy Mahallemizde bulunan 5100 m² büyüklüğünde; İzmitlilerin nefes alabileceği yeni bir alan oluşturduk. Burada bulunan tüm kamelyalar, ahşap salıncaklar, oturma alanları tasarımı ve üretimi öz kaynaklarımızla yapıldı. Artık marka haline gelen Gülümse Kafe’mizin bir şubesini de burada açtık. İnsanların, özellikle yazın sıcağından kaçabileceği bir alan haline geldi. Şehir sıcağından insanlar doğanın serini için Lavanta Parkı’mıza gelmeye başladı.

“Kıymetli Alanlardan Bir Tanesi Olacak”

Yıllarca, kişilerin elinde heba edilen Gölkay Park Yeni Nesil Yaşam Alanı Temel Atma Töreni’ni gerçekleştirdik. Şu anda yavaş yavaş sonlara doğru geliyor. Burası tamamlandığında insanlarımızın güzel hizmetler alacağı, insanların sosyalleşeceği kıymetli alanlardan bir tanesi olacak.  Temelini attığımız Gölkay Park Yeni Nesil Yaşam Alanımızın çalışmaları büyük oranda tamamlandı. En kısa zamanda da açılışını yapmak istiyoruz.

“Akmeşe Super Enduro Yarış Parkuru Açılışını Gerçekleştirdik”

Akmeşe Atatürk Mahallemizde yaklaşık 8 dönüm arazi üzerine uluslararası standartlarda yapıldı burası. Bu yarış parkurunda ulusal ve uluslararası yarışmalar yapılabiliyor. İzmit’in ilk ve tek Süper Enduro yarış parkuru olma özelliğini de taşıyan tesisimizi sporcular antrenmanları için ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

“Nihat Gürer Spor Tesisleri Açılışını Yaptık”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentimizin de sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adını verdiğimiz spor tesislerini Sayın Akşener’in katılımıyla gençlerin ve çocukların hizmetine sunduk. Hem Nihat Bey’in adını yaşatmak hem de alt yapıya önem verdiğimiz için özellikle yeri olmayan spor kulüplerinin kullanabileceği bu tür alanları attırmaya devam ediyoruz.

“Sokakları Ferah Bir Hale Getirdik”

Sokakları olabildiğince daha cazip, daha cıvıl cıvıl kılmaya çalışıyoruz. Özellikle gençler için atıllıktan kurtararak, daha estetik hale getirmeye çalışıyoruz. Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da; İzmit’in çehresini değiştirerek modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarımız devam etti. Fethiye Caddesi, Rauf Orbay Sokak, Köseoğlu Sokak’ın ardından kent merkezinde bulunan Cebesoy Sokak’ı da vatandaşlarımız için daha kullanışlı ve ferah bir hale getirdik ve halkımızla birlikte Cebesoy Sokak Tanıtım Programını gerçekleştirdik. Ve bu sokağımız yeni yıla yeni çehresiyle ışıl ışıl girdi. Sadece üst yapı değil kente değer katacak bir görünüme kavuşması içinde gayret ediyoruz.

“Malta Mahallesi Nitelikli Bir Parkımız Oldu”

Malta Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal alan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Malta Sosyal Yaşam Alanı ve Gülümse Kafe Malta şubesinin açılışını gerçekleştirdik. Mahallemizde oldukça geniş, güzel ve daha da önemlisi nitelikli bir parkımız oldu artık. Her yaş grubundan vatandaşımızın dinlenebileceği, vakit geçirebileceği, nefes alabileceği, Gülümse Kafe kalitesini tadabileceği; çocuklarımızın da özgürce oyunlar oynayabileceği yeni bir sosyal yaşam alanı haline geldi.

“Özkaynaklarımız ile Parklar Yaptık”

Turgut Mahallesi Sıla Sokak’ta vatandaşlarımızın ve özellikle çocuklarımız talebi üzerine hemen yapımını başlattığımız bir park. Bu parkı böylesi zorlu bir eğime rağmen kendi çalışanlarımız, emekleri ile güzel bir alana dönüştürdü. Dışarıya ihale etmeden kendi kaynaklarımız ile bu parkı meydana getirdi.  Çalışma arkadaşlarımız çok emek verdiler. Park ve Bahçeler Müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. 1968 yılında şehit düşen İzmitli “Şehit Hava Pilot Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi”nin ismini, açılışını yaptığımız bu güzel parkla bir kez daha ölümsüzleştirmek istedik.  Kocaeli Haydar Aliyev Kültür Evi Derneği ortaklığında, Ermenistan ile girilen çatışmada şehit düşen Tümgeneral Polad Haşimov anısına yapılan Şehit Tümgeneral Polad Haşimov Parkı’nın açılışını Yahyakaptan Bölgesi’nde yaptık”