İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR AKADEMİ’NİN KURUM KABUL SINAVI İÇİN SON 3 GÜN

8 Mart 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Çınar Akademi’de ücretsiz üniversite hazırlık kursundan faydalanmak isteyen öğrenciler için başvurular 10 Mart’ta sona erecek

İzmit Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına hayata geçirdiği Çınar Akademi’de şubat ayında yapılması planlanan kurum kabul sınavı, ülkemizde yaşanan deprem felaketleri sonrası 11-12 Mart tarihlerine ertelenmiş ve son başvuru tarihi de 10 Mart olarak açıklanmıştı. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında 11 ve 12. sınıf düzeyinde eğitim almak isteyen öğrenciler, başvurularını 10 Mart tarihine kadar https://cinarakademi.izmit.bel.tr/On-Kayit-Formu adresinden yapabilecek.

Sınavlar 11-12 Mart’ta Yapılacak

10 Mart’ta tamamlanacak olan başvuruların ardından kurum kabul sınavları 11-12 Mart tarihlerinde Çınar Akademi’de gerçekleşecek. Sınava daha önceden başvuru yapan adayların tekrar başvuru yapması gerekmeyecek. Mehmet Ali Paşa Mah. Demokrasi Bulvarı, 71/1 adresinde yapılacak olan sınava girecek adaylar, sınav sonuçlarına göre İzmit’in yeni eğitim markası Çınar Akademi’de eğitim almaya hak kazanacak.