‘VE KADIN – YENİ BAŞTAN’ SERGİSİNE YOĞUN İLGİ!

9 Mart 2023
`Ve Kadin - Yeni Bastan' sergisine yogun ilgi (3)
`Ve Kadin - Yeni Bastan' sergisine yogun ilgi (4)
ÇYDD Kocaeli Sube Baskani Meral Dönmez
Izmit Belediyesi Baskan Yardimcisi Sibel Solakoglu
Programa katilan isimler bol bol hatira fotografi çekildi (1)
Programa katilan isimler bol bol hatira fotografi çekildi (3)
Protokol açilis sonrasi sergiyi gezerken
Sanatseverler sergiye büyük ilgi gösterdi (1)
Sanatseverler sergiye büyük ilgi gösterdi (2)
Sergide birbirinden güzel 70 eser yer aliyor (1)
Sergide birbirinden güzel 70 eser yer aliyor (2)
Metni Sesli Dinle

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesinin İzmit Belediyesi iş birliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği ‘Ve Kadın – Yeni Baştan’ sergisi, Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlere kapısını açtı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesinin İzmit Belediyesinin iş birliğiyle hazırladığı ‘Ve Kadın – Yeni Baştan’ sergisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. ‘Emekçi Kadın’ temasıyla farklı disiplin ve kompozisyonları bir araya getiren ve 70 katılımcı ile oluşturulan sergide; yağlı boya, akrilik boya, sulu boya, karışık teknik, figüratif, natürmort, reprodüksiyon, heykeller, iki adet seramik eser ve iki adet fotoğraf olmak üzere 77 eser bulunuyor. Sergi 17 Mart’a kadar açık kalacak.

“Bu Sergi Ruhumuzu Aydınlattı”

Açılışta konuşan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, “Tüm katılımcılara İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in selam ve sevgilerini iletiyorum. Milletçe geçirdiğimiz zor zamanlarda nefes almamızı sağlayan, ruhumuzu aydınlatan bu güzel sergiden dolayı tüm katılımcılara minnet duyuyoruz, teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Güzel Eserler Biraz Olsun Acımızı Azalttı”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Meral Dönmez sergi açılışında yaptığı konuşmada “‘Ve Kadın, Yeni Baştan’ sergimiz, 70 katılımcı sanatçımızın eserlerinden oluşuyor.  10 ilimizi etkileyen felaketin yüreğimizde yarattığı travmaları iyileştirmek adına sanatın gücüne inanarak sergimizi açmaya karar verdik. Resim atölyemizin ve katılımcı sanatçı dostlarımızın bu güzel eserleri biraz olsun acılarımıza şifa oldu.

İzmit Belediyesine Teşekkür Etti

Gerçekten birbirinden güzel eselerler bize o kadar güzel bir şey yaşattılar ki. Bugün depremde kaybettiğimiz o canların anısına bu güzel sanat eserleriyle nefes aldığımızı hissettik. Bu salonu bize tahsis eden İzmit Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Geniş Katılım

Sergi açılışına İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Sibel Solakoğlu, Dilek Yalçın, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Meral Dönmez ve İzmit Kent Konseyi Hüseyin Erol, kentimizde faaliyet gösteren STK’ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş ile sanatçı katıldı.