İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR ÇOCUK EVİ’NDE FELSEFE EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

3 Mart 2023
ae97aa2b-928d-4e11-9c06-74485c2690d1
Metni Sesli Dinle

Alternatif eğitim modellerini benimseyen yeniliğe açık, düşünen, yaratıcı, sorgulayan ve dünya vatandaşı çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen İzmit Belediyesi Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde Felsefe eğitimleri başlıyor

İzmit Belediyesi Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde öğrencilere farklı alanlarda dersler verilmeye devam ediyor. Çocukların sorgulama ve neden sonuç ilişkisi kurma becerilerini geliştirmek adına Hülya Poyraz öncülüğünde, İngilizce branş derslerine ek olarak, felsefe dersleri de başlıyor. Eleştirel, yaratıcı, birlikte ve özenli düşünme becerilerinin gelişmesi hedeflenen branş derslerinde, çocuklar bilgiyi alıp devam etmek yerine sorular sorarak, argümanları tartışarak, yeni alternatifleri ortaya koyacaklar.

Her Hafta Çarşamba

Çınar Çocuk Evi öğrencileri yaş gruplarına göre ve öğretmenlerinin öncülüğünde, farklı kitapları birlikte yorumlayıp, değerlendirme fırsatı bulacak. Çocuklar felsefe uygulamalarına göre paralel etkinlikler yapacak, deneyimleyecek ve sorgulayarak öğrenecekler.  Çınar Çocuk Evi’nde çocuklar için felsefe dersleri her çarşamba günü farklı yaş grupları ile devam edecek.