İZMİT BELEDİYESİ DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER İÇİN KOLLARI SIVADI

27 Şubat 2023
İzmit Belediyesi depremzede öğrenciler için kolları sıvadı (1)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri, deprem bölgesinden İzmit’e göç etmek zorunda kalan depremzede öğrenciler için kolları sıvayarak ilgili okul ve yurt müdürlerini ziyaret etti. Ekipler, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda yetkililer ile fikir alışverişinde bulundu

6 Şubat tarihinde meydana gelip Kahramanmaraş ve 10 ilimizi etkileyen büyük depremin yaraları el birliği ile sarılmaya devam ediyor. Büyük felaketin ilk gününden bu yana depremzedelerin yanında olmaya gayret eden İzmit Belediyesi ekipleri, bölgeye giderek çalışmalarına başladı. Acil ihtiyaçlara bir an önce cevap veren ekipler, çalışmalarını koordineli bir şekilde devam ettiriyor.

Okul ve Yurtları Ziyaret Ettiler

Deprem bölgesinden ülkenin dört bir yanına olduğu gibi İzmit’e de göç etmek zorunda kalan depremzedeler için İzmit Belediyesi kolları sıvadı. Depremzedelerin her türlü ihtiyacına cevap vermeye çalışan ekipler, öğrenciler için de çalışmalarına başladı. İzmit Belediyesi ekipleri, ilimizde eğitim gören depremzede öğrencilerin okullarını ve konakladıkları yurtları ziyaret etti.

Bilgi Alışverişinde Bulundular

Bu kapsamda ilk olarak Yeni Mahalle İlkokulu Müdürü Erdal Göçer’i, Kuvayi Milliye İlkokulu Müdürü Mikail Bülbül’ü ve Arızlı Mahallesi Irak Konutlarında bulunan Yeni Mahalle Gençlik ve Spor il Müdürlüğünü ziyaret eden İzmit Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

“Onlar Bize Emanet”

Deprem sebebiyle ilimize gelmek ve eğitimlerini burada tamamlamak zorunda kalan öğrencilerin kendilerine emanet olduğunu belirten İzmit Belediyesi yetkilileri, “İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet, depremin ilk anından itibaren her alanda, her anlamda belediye hizmet ve imkânlarını seferber etti. Kendisi bir yandan bölgedeki çalışmaları yerinden takip ederken, diğer yandan da şehrimize gelen vatandaşlarımız için yapılabilecekleri takip etmektedir.

“Adapte Olmalarını Önemsiyoruz”

İzmit Belediyesi olarak bir yandan vatandaşlarımıza gıda ve kıyafet desteklerimiz devam ederken, diğer yandan da bölgeden gelen çocuklarımızın eğitimlerine en uygun koşullarda devam edebilmeleri için kollarımızı sıvadık. Başkanımızın talimatlarıyla bölgeden gelen çocuklarımızın eğitim gördükleri okullara ziyaretlerde bulunarak okul müdürleriyle bir araya geldik. Okul müdürlerimizin de bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri ile çocuklarımız için çalışmalarımıza başladık. Amacımız birazda olsa acılarını hafifletmek ve en hızlı şekilde şehrimize ve okullarına adapte olmalarını sağlamaktır” ifadelerini kullandılar.