İZMİT BELEDİYESİ DEPREMZEDELERİN ÇADIR İHTİYACINI KARŞILAMAYA DEVAM EDİYOR

13 Mart 2023
İzmit Belediyesi depremzedelerin çadır ihtiyacını karşılamaya devam ediyor (2)
İzmit Belediyesi depremzedelerin çadır ihtiyacını karşılamaya devam ediyor (3)
İzmit Belediyesi depremzedelerin çadır ihtiyacını karşılamaya devam ediyor (4)
Metni Sesli Dinle

Deprem bölgesinde Çadır Yaşam Alanı kurmak adına çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi ekipleri, şimdiye kadar çadır temin edememiş ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşlara tek tek çadır kurmaya da devam ediyor

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Afetin ilk gününden itibaren bölgede olan İzmit Belediyesi ekipleri, depremin 35. gününde de afetzede vatandaşların yanında. Gıda ve giyim gibi acil ihtiyaçların karşılanmasının ardından depremzedelerin barınma sorununu halledebilmek adına çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da Çadır Yaşam Alanı kuruyor.

Başkan Hürriyet Halkı Bilgilendiriyor

İzmit Belediyesi ekipleri, Çadır Yaşam Alanı kurma çalışmalarının yanı sıra deprem bölgesinde şu ana kadar hiç çadır temin edemeyip barınma sorunu yaşayan vatandaşların da yanında oluyor. Koordinasyon çalışmalarını takip etmek ve ihtiyaçları yerinde gözlemlemek adına deprem bölgesinde olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, sosyal medya paylaşımları ile de çalışmalar hakkında kamuoyuna bilgi veriyor.

“Çadır Kurma Çalışmaları Devam Ediyor”

Başkan Hürriyet sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda şu ifadeleri kullandı, “İzmit Belediyesi ekiplerimiz Adıyaman deprem bölgesinde, şimdiye kadar çadır temin edememiş ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşlarımıza tek tek çadır kurma çalışmalarına devam ediyor.”