İZMİT BELEDİYESİ DOÇ. DR. UTKAN MUTMAN PARKINI AÇIYOR

21 Temmuz 2023
Metni Sesli Dinle

‘İzmit Unutmaz’ vizyonu ile çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı Doç. Dr. Utkan Mutman’ın adını yaşatacağı parkı 24 Temmuz’da açıyor

İzmit Belediyesinin, kente önemli hizmetlerde bulunan Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı Doç. Dr. Utkan Mutman’ın adını yaşatacağı parkta çalışmalar tamamlandı. ‘İzmit Unutmaz’ vizyonu ile çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin, Gündoğdu Mahallesi Şehit Fatih Duman Sokak’ta Utkan Mutman adına inşa ettiği park 24 Temmuz Pazartesi günü saat 18.00’da açılacak. Programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

İşte Parkın Özellikleri

3290 metrekarelik park alanında 1750 metrekare yeşil alan, 241,70 metrekare sert zemin, 35,33 metrekare beton yol, 7,06 metrekare çiçeklendirme alanı, 2 adet ana yol girişi ve 2 adet giriş ahşap tagı bulunuyor. Alanda tasarımı ve üretimi İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan 6 adet gölgelikli oturma alanı ve her biri 7,5 metrekare alana sahip 2 adet oval pergola, 1 adet ahşap köprü, 110 metrekare oyun alanı ve yürüyüş yolu yer alıyor.

Güzel Bir Kent Bahçesi

1750 metrekarelik yeşil alan üzerine 476 adet lavanta dikimi ile İzmit Belediyesi serasında üretilen 1905 adet bitki ve çalı grubu alanda bulunuyor. Ayrıca 16 adet leylandı ağacı, 12 adet sarmaşık ve 51 adet meyve ağacı dikilerek halkın kullanımı için güzel bir kent bahçesi hayata geçirildi.