HÜRRİYET YENİ CUMA TUVALETLERİNİ ÜCRETSİZ YAPIYOR

20 Temmuz 2023
Metni Sesli Dinle

Uzun süreden bu yana işletmecide ücretli olan Yeni Cuma Parkı tuvaletleri Hürriyet’in söz verdiği gibi ücretsiz oluyor.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet seçimden önce verdiği bir sözü daha tutarak, daha önce işletmeci elinde ücretli olan Yeni Cuma Parkı tuvaletlerini hem ücretsiz yaptı hem de baştan sona yeniledi.

Hürriyet Bir Sözünü Daha Tuttu

Bilindiği üzere Yeni Cuma Parkı tuvaletleri; Nevzat Doğan döneminde 8 yıllığına işletmeciye kiralanmış ve vatandaşlardan kullanım sonrası belirli bir ücret alınıyordu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 2019 seçimleri öncesinde Yeni Cuma Parkı tuvaletlerinin bedava olacağı sözünü vermişti.

Yeni Cuma Parkına Yakışır Şekilde

İlgili firma ile sözleşmenin bitmesinin ardından, yenilemeyen Başkan Hürriyet, söz verdiği gibi işletmeye kiraya vermedi ve Yeni Cuma Parkı tuvaletlerini belediyenin işleteceğini açıkladı. Özellikle yenilenen Yeni Cuma Parkına yakışır bir şekilde yenilenen tarihe dokuya uygun hale getirilen tuvaletlerin 10 gün içerisinde açılması planlanıyor.

Engellilere de Uygun Yapıldı

Kiradayken eski yapısıyla sıklıkla şikâyete konu olan Yeni Cuma Parkı tuvaletleri tamamen yenilendi ve özellikle engellilerin kullanımına da uygun hale getirildi. İzmit kent merkezinde engellilerin kullanabileceği tek umumi tuvalet oldu