İZMİT BELEDİYESİ EKİPLERİ AFET BÖLGESİNDE YOLDAN ÇIKAN ARACI KURTARDI

14 Mart 2023
İzmit Belediyesi ekipleri afet bölgesinde yoldan çıkan aracı kurtardı (1)
İzmit Belediyesi ekipleri afet bölgesinde yoldan çıkan aracı kurtardı (2)
İzmit Belediyesi ekipleri afet bölgesinde yoldan çıkan aracı kurtardı (3)
İzmit Belediyesi ekipleri afet bölgesinde yoldan çıkan aracı kurtardı (4)
İzmit Belediyesi ekipleri afet bölgesinde yoldan çıkan aracı kurtardı (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin afet bölgesinde çadır kurulum desteği veren personeli Adıyaman’ın Balkar ilçesinde kaza yapan vatandaşın da yardımına koşarak yoldan çıkan aracı kurtardılar

İzmit Belediyesi ekipleri merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından hemen afet bölgesine giderek çalışmalara başladı.  Ekipler ilk etapta gerçekleştirilen arama kurtarma faaliyetleri, gıda ve giyecek destekleri çalışmalarının ardından barınma ihtiyacını karşılamak adına emek sarf ediyor. Ekipler Kahramanmaraş ve Adıyaman’da çadırkent kuruyor. Aynı zamanda çadır ihtiyacı olan vatandaşların da çadırlarını kurarak alandaki çalışmalarını sürdürüyorlar.

Vatandaş Teşekkür Etti

Çadır kurma çalışmaları gerçekleştiren ekipler Adıyaman’ın Balkar ilçesinde kaza yapan bir vatandaşın da yardımına koştu. Personel el birliğiyle yoldan çıkan aracı kurtarmayı başardı. Kaza yapan vatandaş da ekiplere teşekkürlerini ileterek çalışmalarında başarılar diledi.

“Geçmiş Olsun”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Deprem bölgesi Adıyaman’a ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için çadır kurmaya giden ekiplerimiz, Balkar ilçesinde kaza yapan vatandaşımızın yardımına koşarak aracını kurtardılar. Vatandaşımızın durumu iyi. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.