İZMİT BELEDİYESİNİN KIL ÇADIRLARI ULUSAL BASINDA SES GETİRDİ

14 Mart 2023
İzmit Belediyesinin kıl çadırları ulusal basında ses getirdi (1)
Metni Sesli Dinle

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da çadırkent inşa eden İzmit Belediyesinin kurduğu kıl çadırlar, ulusal basında ses getirdi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından İzmit Belediyesi, İzmit’te düzenlediği yardım kampanyalarının yanı sıra afet bölgesinde de yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda depremden en fazla etkilenen illerden biri olan Adıyaman için çalışmaların hızlı bir şekilde başladığı ve kıl çadırların kullanıldığı çadırkentin kurulumu tamamlandı.

Haber Global Kanalında Yayınlandı

Birçok sosyal donatının da yer aldığı çadır kentte İzmit Belediyesi tarafından iklim şartlarına uyum sağlayan ve insan yaşamına birçok kolaylık getiren kıl çadırlar kullanıldı. Depremzedelerin zorlu sürecini kolaylaştırmak adına İzmit Belediyesi tarafından kurulan çadırkentteki kıl çadırlar, Haber Global kanalı tarafından haberleştirildi.

Birçok Önemli Özelliğe Sahip

Soğuk ve sıcak geçirmeme özelliğine sahip çadırlar hakkında Anadolu Ajansına bilgi veren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, “Bu çadırların en büyük özelliklerinden biri yağmur suyunu sahip olduğu gözenekler sebebiyle içeriye geçirmemesidir” dedi. Haberde ayrıca, İzmit Belediyesi tarafından kurulan alanda mobil çamaşır makinesi, seyyar tuvalet ve banyo kabinlerine de yer verildi.