İZMİT BELEDİYESİ GAZİLERİMİZİ ÖZEL GÜNDE DE UNUTMADI

24 Eylül 2022
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (1)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (2)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (3)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (4)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (5)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (6)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (7)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (8)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (9)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (10)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (11)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (12)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (13)
İzmit Belediyesi gazilerimizi özel günde de unutmadı (14)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilerimiz ve ailelerine önce Atatürk ve Milli Mücadele Anı Evi’ni gezdirdi ardından da Gülümse Kafe’de yemek programında ağırladı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle gönül birliktelikleri kurmaya devam ediyor. 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında gazilerimiz ve kıymetli aileleriyle Gaziler Günü’nü kutlamak amacıyla bir araya gelen İzmit Belediyesi, gazilerimize duyduğu saygı ve minneti her alanda gösteriyor.

Hem Duygulandılar Hem Gururlandılar

Geçtiğimiz gün Gazilerimiz ve aileleri ile birlikte 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir dizi program gerçekleştirildi. Gaziler ve ailelerinin ilk durağı Atatürk ve Milli Mücadele Anı Evi oldu. Gaziler rehber eşliğinde gezip bol bol anı fotoğrafları çekildi. Milli Mücadele’nin kahramanları ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçeğe yakın heykelleri karşısında hem duygulanan hem de gururlanan gazilerimiz müze çıkışı anı defterine duygularını dile getirdiler.

Şehit – Gazi Birimi Kuruldu

Müze gezisi sonrasında konuklar Gülümse Kafe’de gerçekleştirilen yemek organizasyonunda ağırlandı. Düzenlenen programda Gazilerimiz günün anlamına yönelik konuşmalar yapıp savaş yıllarına ait anılarından bahsetti. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu da yaptığı konuşmada Gaziler Gününü kutlayarak, şehit aileleri ve gazilerimizin ihtiyaçlarına hızlı bir çözüm ürütmek, projeler geliştirmek amacıyla Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Şehit-Gazi Birimi kurulduğunu söyledi.

Başkan Makam Aracını Şehit ve Gazilere Tahsis Etti

Programda ayrıca İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Başkanlık Makam aracını Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü uhdesine vererek şehit aileleri ve gazilerimizin hastane randevularına ücretsiz şekilde ulaşmalarını sağlayacağı aktarıldı. Program sonunda Gaziler ve Aileleri İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e, İzmit Belediyesi’ne ve sosyal destek ekiplerine teşekkürlerini sunarak duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Geniş Katılım

Yemek programına İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, İzmit Belediyesi Koordinatörleri Ozan Aksu, Hakan Yalçın,  İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü Ali Filiz, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Yunus Coşkun, Cedit Mahallesi Muhtarı Nabi Keskin, Erenler Mahallesi Muhtarı İhsan Sarı, Sultaniye Mahalle Muhtarı Fikri Yıldız, Ambarcı Mahalle Muhtarı Mustafa Karaboğa, Ömerağa Mahalle Muhtarı Adnan Ulusoy, Şirintepe Mahalle Muhtarı Nilgün Düzen, Hacıhızır Mahalle Muhtarı Lütfi Bodur, Hacıhasan Mahalle Muhtarı Ömer Uzun, Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu ve kahraman gazilerimiz ile kıymetli aileleri katıldı.