İZMİT BELEDİYESİ OKUL VE İŞYERLERİNE GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU DAĞITIYOR

13 Mart 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında okul, ofis ve işyerlerinde geri dönüşümlü atıkların ayrı toplanması amacıyla iç mekân geri dönüşüm kutusu dağıtımına devam ediyor

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, okul, işyeri ve ofislerde kâğıt, karton, plastik ve cam gibi atık maddelerin organik atıklardan ayrı toplanabilmesi adına okullara ve işyerlerine geri dönüşüm kutuları dağıtmaya devam ediyor. Geri dönüşüm kutularında toplanan atıklar İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelleri tarafından belirli günlerde toplanarak atıkların geri dönüşümleri sağlanıyor.

Son 1 Ayda 400 Adet Geri Dönüşüm Kutusu Dağıtıldı

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri son bir ayda 400 adet geri dönüşüm kutusunu okul ve işyerlerine teslim etti. Geri dönüşüm konusunda bilinçli bir nesil yetiştirebilmek adına çalışmalarına devam edeceklerini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, geri dönüşüm kutusu talep eden vatandaşların 318 00 00 numaralı telefonu arayarak adres bırakmalarının yeterli olacağını ifade etti.