İZMİT BELEDİYESİ OTİZM SPOR VE YAŞAM EVİ FOX TV’DE GÜNDEM OLDU

2 Nisan 2023
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi Fox TV'de gündem oldu (2)
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi Fox TV'de gündem oldu (3)
İzmit Belediyesi Otizm Spor ve Yaşam Evi Fox TV'de gündem oldu (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi tarafından kente kazandırılan Otizm Spor ve Yaşam Evi, ulusal basının gündeminde yer almaya devam ediyor. Son olarak FOX TV ekranlarına konuk olan Başkan Hürriyet, Otizm Spor ve Yaşam Evi’ni tanıttı

Engelli dostu İzmit Belediyesi tarafından otizmli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik bireysel becerileri geliştirmek ve etkileşim temelli spor aktiviteleri hedefiyle geliştirilen Otizm Spor ve Yaşam Evi açıldı.  Alanında uzman eğitmenler eşliğinde 3-25 yaş aralığındaki otizmli bireylere haftada iki gün olmak üzere 3-4 saatlik periyotlarla hizmet verilecek.

“Çocukların Fiziksel Becerilerinin Geliştirilmesi Hedefleniyor”

Yaklaşık 4,5 dönüm alan üzerine kurulan merkezde, bin 160 metrekare kapalı alanda yapılan bilişsel ve duyusal aktivitelerle otizmli çocuklar akademik eğitim seviyesine hazırlanacak. 4 bin 120 metrekare açık alanda inşa edilen farklı modüler hizmet alanlarıyla ise çocukların fiziksel becerilerini geliştirmesi hedefleniyor. Öte yandan, otizmli bireylerin yakınlarını bilinçlendirmek ve ailelere destek olmak maksadıyla da çalışmalarda bulunulacak.

“Yaklaşık 4,5 Dönüm Üzerine Kurduk”

FOX TV ekranlarında Otizm Spor ve Yaşam Evi’ni tanıtan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet yaptığı açıklamada, “Kocaeli’de ilk ve tek bu merkez. Çok yönlü bir merkez. Yaklaşık 4,5 dönüm üzerine kurduğumuz bir alan. Bir kısmı kapalı bir kısmı da açık alandan oluşuyor. Otizmli bireyleri özellikle iç mekanda bulunan spor ve duyu bütünleme eğitimlerinden faydalandırırken, aynı zamanda bahçede kurduğumuz değişik modüler hizmet alanlarıyla birlikte fiziksel gelişimlerini desteklemek istiyoruz. Engelli oyun bahçeleri yaptık. Basketbol sahası, bisiklet yolu ve tırmanma tepelerinde oluşan çok yönlü bir merkez olarak bahçe kısmında da bu hizmet ve faaliyetlerden yararlanacaklar” dedi.