İZMİT BELEDİYESİNİN KIL ÇADIRLARI ULUSAL BASINDA YER BULDU

2 Nisan 2023
İzmit Belediyesinin kıl çadırları ulusal basında yer buldu (2)
İzmit Belediyesinin kıl çadırları ulusal basında yer buldu (3)
İzmit Belediyesinin kıl çadırları ulusal basında yer buldu (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin Adıyaman’da kıl çadırlardan kurduğu Çadır Yaşam Alanı’nın selden etkilenmemesi ulusal basının dikkatinden kaçmadı

Kahramanmaraş dahil 11 ili etkileyen büyük deprem felaketinin yaralarını sarmak adına İzmit Belediyesi dört bir koldan bölgeye gitti. Her koşulda depremzedelerin yanında olmaya özen gösteren İzmit Belediyesi ekipleri, çalışmalarına süreç içerisinde de devam edecek. Yine İzmit Belediyesi ekipleri tarafından oluşturulan Çadır Yaşam Alanları’nda da hayat bütün akışı ile devam ediyor.

Kıl Çadırlar Selden Etkilenmedi

Kıl çadırlardan oluşan Adıyaman’daki Çadır Yaşam Alanı, bölgede yaşanılan sel felaketinden etkilenmedi. Hiçbir çadıra bile su girmemesi ulusal basının da dikkatini çekmeyi başardı. TV100 haber kanalı yaptığı yayın ile İzmit Belediyesine ait kıl çadırların selden etkilenmediğini belirtti.

Özer, “Gözenekli Bir Yapısı Var”

TV100 mikrofonlarına konuşan İzmit Belediyesi Koordinatörü Nurullah Özer, “Kıl çadırlar, keçi kılından yapılmış bir çadır. Su kesinlikle geçirmiyor. Bir de nefes alan yapısı var. Kendisi gözenekli. Yağmur yağdığı zaman o gözenekler kapanıyor” dedi.