İZMİT BELEDİYESİ, YENİŞEHİR’E YENİ PARK KAZANDIRACAK

6 Nisan 2023
İzmit Belediyesi, Yenişehir’e yeni park kazandıracak (2)
İzmit Belediyesi, Yenişehir’e yeni park kazandıracak (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Yenişehir Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Güneyli Sokak arasında park yapım çalışmalarına devam ediyor

Çevre dostu İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlara nefes alabileceği yeni sosyal alanlar kazandırmaya devam ediyor. Ekipler, bölge halkının vakit geçirebileceği, çocukların parkta oynayabileceği yeni bir sosyal alan oluşturmak adına Yenişehir Mahallesi’nde Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Güneyli Sokak arasında yeni park yapımına devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 1095 metrekarelik alandaki çalışmaları kısa sürede tamamlayarak vatandaşların kullanımına sunacak.

Kısa Süre İçerisinde Tamamlanması Bekleniyor

İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, öz kaynaklarını kullanarak 1095 metrekare alana 148 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 172 metrekare çocuk oyun alanı, 165 metrekare çiçekli alan, 300 metrekare yeşil alan, piknik masaları ve pergola oturma yerleri yapılacak. Hızla devam eden çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.