İZMİT BELEDİYESİ, İFTAR SOFRASINI MUHTARLARLA PAYLAŞTI

6 Nisan 2023
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (1)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (2)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (3)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (4)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (5)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (6)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (7)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (8)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (9)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (10)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (11)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (12)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (13)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (14)
İzmit Belediyesi, iftar sofrasını muhtarlarla paylaştı (15)
Metni Sesli Dinle

Hürriyet, “Dayanışma Gösteren Herkesten Allah Razı Olsun”

İzmit Belediyesi, mahalle muhtarlarını Dernekler Yerleşkesi’ndeki iftar programında ağırladı. Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Halkımızın deprem bölgesine göndermek istediği yardımları koordine eden tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’te görev yapan muhtarları Dernekler Yerleşkesi’nde konuk etti. İftar yemeğine katılan muhtarlara teşekkür eden Başkan Hürriyet, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından bölge halkının acılarını paylaşan ve yaraların sarılmasına katkıda bulunan muhtarlara teşekkür belgesi verdi.

Hürriyet’ten Birliktelik Vurgusu

İftar yemeği sonrası konuşan Başkan Hürriyet, “Her Ramazan ayında olduğu gibi siz değerli muhtarlar ve eşleriniz ile gelenekselleşen iftarımızı yapmak istedik. Birlikteliğin, paylaşmanın, aynı sofrada buluşmanın ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bugün de soframızı sizlerle paylaştık. Paylaştığımız güzellikler ve iyilikler yıllar sonra hatırlanıyor. Davetimize eşleriniz ile icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.

Yardımları Koordine Eden Muhtarlara Teşekkür

6 Şubat’ta meydana gelen ve Tüm Türkiye’yi yaralayan deprem felaketlerinde binlerce insanımızı kaybettik. Depremi yaşayan bir kent olarak ‘Sizi en iyi biz anlarız’ derken bu cümleyi boşuna söylememiştik. Halkımız deprem bölgesine yardım gönderebilmek için kenetlendi. Muhtarlarımız da yardımların hızlıca koordine edilmesi ve gönderilebilmesi için ofislerini açtılar. Bu dayanışma İzmit halkı adına önemliydi.

35 Gün Hiç Ayrılmadık

Deprem bölgesine ulaşan ilk ekiplerdeniz. 35 gün hiç ayrılmadan orada bulunduk. Çok büyük bir yıkım var o bölgede. Ne yazık ki kaybedilen zamanlar ve koordinasyonsuzluk insanları bir kat daha mağdur etti. Halkımızın büyük seferberliğiyle ulaşan yardımlarla birlikte insanlar 3’üncü 4’üncü günün sonunda malzemelerine kavuştu.

Hepinizden Allah Razı Olsun

Saat 04.16’da her şeyi vardı o insanların. 04.17’de ise hiçbir şeyleri kalmadı. Sizler gibi duyarlı yurttaşlarımızın ulaştırdığı yardımlar onlara merhem oldu. Yardımların ulaştığında o çocukların sevinci ilk görenlerdenim. Yardımlarını esirgemeyen İzmitlilere ve organizasyonda dayanışma gösteren bütün muhtarlara teşekkürü borç bilirim. Hepinizden Allah razı olsun.

Ambarcı Tepebaşı Camii, Kadir Gecesi Açılacak

Şimdiden hepinize hayırlı bayramlar diliyorum. Rabbim ailenizle, çocuğunuzla nice Ramazanlara ve bayramlara erişmeyi nasip etsin. Yapımını tamamladığımız Ambarcı Tepebaşı Camii’mizin açılışını Allah’ın izniyle Kadir gecesinde yapacağız. Bütün muhtarlarımızı Kadir gecesinde halk iftarımıza ve cami açılışına davet ediyorum.

Mahalle İftarları Devam Edecek

Alikahya, Kuruçeşme ve daha merkezi bölgelerde mahalle iftarları planladık. Yaklaşık 7-8 bölgede halka açık iftarlar yapacağız. Ramazanda daha çok insan bir araya gelsin. Dayanışma ve kentlilik bilinci daha da artsın düşüncesindeyiz” dedi.