İZMİT BELEDİYESİ YEŞİLOVA’YA GÜVENLİ VE KONFORLU PARK KAZANDIRMAK İÇİN KOLLARINI SIVADI

19 Mayıs 2023
Ali Filiz
I1FZX0~K
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, Yeşilova Mahallesi Barut ve Ceyda Sokak birleşiminde bulunup kısa süre önce mahkeme kararı ile kaldırılan parkı, kısa süre içerisinde Onay Sokak’ta daha güvenli ve konforlu bir şekilde inşa edecek

İzmit Belediyesi bir süre önce Yeşilova Mahallesi Ceyda ve Barut Sokak adresinde bulunan çocuk parkını mahkeme kararı ile kaldırmıştı. Arsadaki hissedarların birinin itirazı öncesinde yıllar önce bölgede inşa edilen parkı kaldıran İzmit Belediyesi ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması için aynı alanın biraz ilerisinde bulunan Onay Sokak No:19 adresine daha güvenli ve konforlu yeni bir park inşa edecek.

En Yakın Zamanda Vatandaşların Hizmetine Sunulacak

Konu ile ilgili bölgede incelemelerde bulunan Yeşilova Mahalle Muhtarı Ali Filiz, İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdür Yardımcısı Serdar Başyiğit, söz konusu parkın en yakın zamanda vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti. Muhtar Filiz, “Bir süre önce Yeşilova Mahallemizde Milli Eğitim’in olduğu yerde yıllar önce yapılan bir park vardı.

“100 Kişiye Yakın Hissedarı Var”

Milli Eğitim’in olduğu için önceden şuyulandırmada herkese belirli paylar verildi. Hemen hemen 100 kişiye yakın hissedarı vardır. Bu hissedarlardan bir kişi bu alanda park olduğu için mahkemeye başvurmuş. Mahkeme sonucunda da parkın kaldırılması kararı çıktı. Belediye ile görüşüp vatandaşı mağdur etmemek için bu kararı durdurmuştuk. Sonra mahkemeden bir yazı daha geldi.

“Parkımız Daha Güzel Şekilde Yapılacak”

Buradan kaldırdığımız parkı ilerideki yeşil alanımıza yapma kararı aldık. Bu konuda gerekli çalışmalar yapıldı. Çalışmalar sonucunda sıkıntı olmadığını tespit ettik. Parkımız daha güzel bir şekilde yapılacak. Vatandaşımızı mağdur etmeden en yakın zamanda parkımızı İzmit’e kazandıracağız” dedi.