İZMİT BELEDİYESİNDEN ÇİFTÇİYE 2 MİLYONLUK FİDE DESTEĞİ

8 Mayıs 2023
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet (1)
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet (2)
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet (3)
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet (4)
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet (5)
Üretici Dostu İzmit Belediyesinden çiftçiye yüzde 100 hibeli fide desteği (1)
Üretici Dostu İzmit Belediyesinden çiftçiye yüzde 100 hibeli fide desteği (2)
Üretici Dostu İzmit Belediyesinden çiftçiye yüzde 100 hibeli fide desteği (4)
Üretici Dostu İzmit Belediyesinden çiftçiye yüzde 100 hibeli fide desteği (5)
Üreticilere dağıtılan fideler (1)
Üreticilere dağıtılan fideler (2)
Üreticilere dağıtılan fideler (3)
Metni Sesli Dinle

“En Çılgın Proje Çiftçinin Üretmesidir”

‘Tarım Kenti İzmit’ parolasıyla üreticilere desteklerini sürdüren İzmit Belediyesi bugün dağıttığı hibe sebze fideleriyle beraber çiftçiye toplamda 2 milyon liralık sebze fidesi dağıttı

İzmit Belediyesi üreticiye destek olan projelerine çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in katıldığı etkinlikte serası kayıtlı olan çiftçilere domates ve biber olmak üzere yüzde 100 hibeli olarak sebze fidesi dağıttı. Modern Hayvan Pazarında gerçekleştirilen fide dağıtım programına çok sayıda çiftçi katıldı. İzmit Belediyesi 2021 yılından bu yana üreticilere toplamda; yaklaşık 2 Milyon Lira değerinde olan sebze fidesi dağıttı.

“Gücümüz Yettiğince Destek Veriyoruz”

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; “Tarımı ve üretimi önemsiyoruz. Bu ekonomik krizin kıskacında çiftçilerimizin ne kadar zorlandığını biliyoruz. O yüzden girdi maliyetlerini düşürebilmeleri için kaynaklarımızı doğru kullanarak elimizin erdiğince, gücümüzün yettiğince destek vermeye çalışıyoruz. Bizim de kaynaklarımız bu ekonomik krizde elbette sıkıntıda ama önceliğimiz gerçekten üreten çiftçimiz.

“En Çılgın Proje Çiftçinin Üretmesidir”

Önceliklerimiz kadınlar, çocuklar. Özellikle emeği ile geçinen ve katma değer üreten birçok kitleye destek vermeye çalışıyoruz. Boşa giden yatırımlar değil, çılgın çılgın projeler değil amacımız. Asıl çılgın proje çiftçilerimizin daha fazla üretmesi, çiftçilerimizin daha fazla üreterek kente, ülkemize değer katmasıdır.

“Samimi Bir Şekilde Çalışıyoruz”

İzmit Belediyesi olarak ‘Tarım Kenti İzmit’ parolasıyla şehrin tarımsal üretiminin gelişmesi, üreticinin ve köylünün desteklenmesi için göreve geldiğimizden itibaren aralıksız olarak çalışma arkadaşlarımızla birlikte samimi bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni yeni üretim alanlarını açtık. Çiftçilerimize öncü olmaya çalıştık. Ürettiğimiz tüm ürünleri de vatandaşımıza, hayvancılıkla uğraşan üreticilerimize ve çiftçiye dağıttık ve çoğunluğu yüzde yüz hibeli olarak.

Destek Verilen Çiftçi Sayısı İki Katına Çıktı

Çilek Köyü’nden, istiridye mantarlarına, balkabağından, mısır silajlarımıza, nusrat buğdayından gübreye kadar toprakla uğraşan her çiftçimize ve hayvancılıkla uğraşan üreticimize elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Bugün de yine burada sebze fidesini tarımla uğraşan halkımıza dağıtmak için buradayız. Bu sene geçtiğimiz sene destekte bulunduğumuz  çiftçi sayımızı iki katına çıkardık.

“Destekler Her Sene Artarak Devam Etti”

Bu 3. Senemiz olacak. İlk senemizde kaynaklarımız daha sınırlı olduğu için daha sınırlı destek vermiştik. 2. Sene bu desteğimizi arttırdık, bu sene onun da iki katına çıkardık desteklerimizi. Her sene kaynaklarımızı daha iyi kullanarak hem destek verdiğimiz çiftçi sayımızı arttırıyoruz hem de verdiğimiz ürünün sayısını arttırıyoruz. Piyasada tanesi 4 lira ila 7 lira arasında olan Domates ve Biber fidelerini, serası olan kayıtlı çiftçilerimize %100 hibeli olarak yani ücretsiz bir şekilde dağıtacağız.

“Bizi Üretim ve Sevgi Dili Kurtaracak”

Her zaman diyoruz; Türkiye’yi üretim kurtaracak, Türkiye’yi dayanışma, birliktelik, sevgi kurtaracak. Siyaset gelir geçer ama aynı kentte aynı ülkede yaşıyoruz. O yüzden dayanışma çok önemli. Birbirimizin gözünün içine korkmadan bakabilmek ve birbirimizle konuşabilmek, dertlerimizi beraberce çözebilmek değerli. Hangi partiye oy verirsek verelim bu kentte önce beraberce yaşayabilmek ve sıkıştığımız anda birbirimize destek olabilmek çok kıymetli.

“Ektiğiniz Fideler Sevgiyle Büyüyecek”

Çalışma arkadaşlarıma bu hibe desteği programı için verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum. Sizin sevgiyle ektiğiniz bu fideler sevgiyle büyüyecek, sevgiyle hasat edilecek. Ülke olarak gerçekten sevgiye ihtiyacımız var. Hayırlı ve bereketli olmasını diliyoruz. İnşallah ülkenin bereketinin daha fazla olmasını, ektiğiniz bu fidelerin sizlere can suyu olmasını diliyoruz.”