İZMİT BELEDİYESİNİN İKİ YARDIM TIRI AFET BÖLGESİNE ULAŞMAK ÜZERE

7 Şubat 2023
İzmit Belediyesinin iki yardım tırı afet bölgesine ulaşmak üzere (2)
İzmit Belediyesinin iki yardım tırı afet bölgesine ulaşmak üzere (3)
İzmit Belediyesinin iki yardım tırı afet bölgesine ulaşmak üzere (4)
Metni Sesli Dinle

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illeri etkileyen iki depremin ardından yardım kampanyası başlatan İzmit Belediyesi, vatandaşlar tarafından ulaştırılan yardım malzemelerinin yer aldığı iki tırı afet bölgesine gönderdi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri etkileyen depremin ardından İzmit Belediyesinin başlattığı yardım kampanyası devam ederken tüm İzmit halkı dayanışmanın en güzel örneğini sergiliyor. Farklı yardım toplama merkezlerinden alınan yardım malzemeleri, gün içerisinde Yunus Emre Kültür Merkezi yardım noktasında toplandı.

Yardım Malzemeleri

İzmit Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevresindeki birçok ili etkileyen 7,7 şiddetindeki depremin ardından deprem bölgesi için yardım kampanyası başlattı. Isıtıcı, battaniye, uyku tulumu başta olmak üzere bot ve mont, atkı, bere, eldiven, yağmurluk, çocuk bezi, hijyenik ped, termal içlik, (her yaş ve cinsiyete göre), kar maskesi, powerbank, kuru bakliyat ve iç çamaşırı (kadın, erkek, çocuk) arama kurtarma çalışmalarında kullanılabilecek fener, teknik ekipman alet edevat dün gece saatlerinde Kahramanmaraş’a gönderildi.

Geç Saatlere Kadar Sürdü

Vatandaşların getirdiği ve Yunus Emre Kültür Merkezinde toplanan ısıtıcı, battaniye, uyku tulumu gibi başta insani ihtiyaçlar olmak üzere arama kurtarma çalışmalarında kullanılabilecek fener, teknik ekipman ve alet edevat ekiplerce düzenlendi. Ardından yine vatandaşlar ve İzmit Belediyesi ekiplerince malzemeler, gece geç saatlere kadar malzemeleri taşıyacak iki tıra yüklendi. Yükleme işleminin tamamlanmasının ardından tırlar, afet bölgesine doğru alkışlar eşliğinde yola çıktı.