İZMİT BELEDİYESİNİN İSTİRİDYE MANTARI BAŞARISI SAHRAP SOYSAL TARAFINDAN TÜM TÜRKİYE’YE ANLATILACAK

17 Mart 2022
_H7QDA~S
_GDRKA~5
_GNR5Z~2
_FTSCV~R
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin çiftçiye yeni üretim alanları oluşturmak için kurduğu istiridye mantarı üretim tesisi, ünlü Yemek Uzmanı Sahrap Soysal tarafından tüm Türkiye’ye tanıtılacak

İzmit’e gelerek tadına doyum olmayan pişmaniye ve mancarlı pideyle ilgili program çeken Türkiye’nin yakından tanıdığı Yemek Uzmanı Sahrap Soysal, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in tarımsal kalkınma hamlelerinden istiridye mantarı üretim tesisini de gezdi. Sahrap Soysal, ilk hasat döneminde 2 bin 900 kilogram hasat edilen istiridye mantarının üretim aşamasıyla ilgili İzmit Belediyesinin ziraat mühendislerinden bilgi aldı.

Soysal, Mantar Hasadı Yaptı

İkinci seri üretimin devam ettiği mantar üretim tesisini büyük bir keyifle gezen Soysal, besin değeri yüksek olan istiridye mantarının hasadını da yaptı. Hayatında ilk defa istiridye mantarı hasadı yaptığını aktaran Sahrap Soysal, İzmit Belediyesinin bu kadar küçük bir alanda kısa sürede elde ettiği yüksek hasat miktarına dikkat çekti. Sahrap Soysal ayrıca kendisine hediye edilen mantarları mutfağında pişirerek İzmit Belediyesinin bu başarını tüm Türkiye’ye anlatacağını belirtti.

Haber Global Ekranlarından Yayınlanacak

Başkan Hürriyet, İzmit’i karış karış gezerek yerel lezzetlerin tanıtımını gerçekleştiren Sahrap Soysal ve ekibini günün sonunda Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Gülümse Kafe’de ağırladı. İzmit’in özel tatlarından pişmaniye ve mancarlı pide ile istiridye mantarının tanıtıldığı ‘Sahrap Soysal ile Mutfak Hikayeleri’ programı Haber Global ekranlarından önümüzdeki haftalarda izleyiciyle buluşacak.