SAHRAP SOYSAL MANCARLI PİDENİN TADINA VARDI

17 Mart 2022
Sahrap Soysal mancarlı pidenin tadına vardı (2)
Sahrap Soysal mancarlı pidenin tadına vardı (3)
Sahrap Soysal mancarlı pidenin tadına vardı (4)
Sahrap Soysal mancarlı pidenin tadına vardı (5)
Sahrap Soysal mancarlı pidenin tadına vardı (6)
Sahrap Soysal mancarlı pidenin tadına vardı (7)
Sahrap Soysal mancarlı pidenin tadına vardı (8)
Sahrap Soysal mancarlı pidenin tadına vardı (9)
Metni Sesli Dinle

Türkiye Mancarlı Pideyi Öğrenecek

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in yerel tatlarını tanıtmak üzere çekim gerçekleştiren Yemek Uzmanı Sahrap Soysal ile birlikte Solaklar Köyü’nde İzmit’in yerel tadı olan mancarlı pide yaptı

İzmit’in gastro-turizm potansiyelini açığa çıkartmak için mancarlı pideye özel önem veren Başkan Hürriyet, ağızlarda iz bırakan bu tadın ulusal anlamda markalaşması adına Sahrap Soysal ile birlikte Solaklar Köyü’nde mancarlı pide yaptı. Yerel lezzetleri tanıtmak için İzmit’e gelen Sahrap Soysal, Solaklar Köyü’ndeki kadınlarla buluşarak mancarlı pidenin tanıtımını gerçekleştirdi.

Türkiye Bu Nefis Tadı Öğrenecek

Başkan Hürriyet ve Sahrap Soysal, kendilerini büyük bir neşeyle karşılayan kadınlardan tarifini dinledikleri mancarlı pideyi kendi elleriyle yaparak taş fırına sürdü. Taş fırında pişen mancarlı pideler daha sonra hep birlikte afiyetle yendi. Haber Global ekranlarından önümüzdeki haftalarda izleyiciyle buluşacak ‘Sahrap Soysal ile Mutfak Hikayeleri’ programında tüm Türkiye İzmit’in en nefis tatlarından mancarlı pidenin yapımını öğrenecek.