İZMİT ROTARY KULÜBÜ VE DARÜLACEZE VAKFI KURUÇEŞME HİZMET BİNASINA HAYRAN KALDI

13 Aralık 2022
2420. Bölge Uluslararası Rotary Geçmiş Dönem Federasyon Başkanı Gülperi Gürpınar
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (1)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (2)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (4)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (6)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (7)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (8)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (9)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (10)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (11)
İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı Kuruçeşme Hizmet Binasına hayran kaldı (12)
Uluslararası Rotary 2420. Bölge Federasyonu Başkanı Suat Baysan
Metni Sesli Dinle

Çocuklar, kadınlar ve yaşlılar için birçok fonksiyona sahip olacak Kuruçeşme Hizmet Binasına ziyarette bulunan İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı üyeleri yapının son halini çok beğendiklerini söylediler

İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı,  Asırlık Çınar Evi ve beraberinde birbirinden farklı birçok projeyi içinde barındıracak olan hizmet binasını görmek ve diğer hizmetler hakkında bilgi almak amacıyla Kuruçeşme Hizmet Binasını ziyaret etti. Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyen İzmit Belediyesi, çocuk, engelli, kadın, yaşlı bireylerin hizmet alabileceği projeler üretmeye devam ediyor.

Olcay Ilıcalı Asırlık Çınar Evi

Kuruçeşme Hizmet Binası’nda İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde İzmit’in Çınarlarına hizmet verecek olan Olcay Ilıcalı Asırlık Çınar Evi’nin iç tefrişatı İzmit Rotary Kulübü ve Darülaceze Vakfı iş birliği ile dizayn edildi. Alan, çalışmaların tamamlanmasının ardından İzmit’in Çınarlarının kullanımına sunulacak.

Geniş Katılım

Kuruçeşme Hizmet Binasına gerçekleştirilen ziyarette İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, İzmit Rotary Kulübü Dönem Guvernörü Suat Baysan ve eşi Belgin Baysan,  önceki dönem Guvernörü Gülperi Gürpınar, Dönem Sekreteri Ece Acar, Dönem Guvernör Yardımcısı Murad Ardaç, Dönem Guvernör Yardımcısı Mehmet Özel ve eşi Didem Özel, Dönem Başkanı Hüseyin Alçıoğlu ve eşi Esin Alçıoğlu, Geçmiş Dönem Başkanı Uğraş Çiftçi ile Darülaceze Vakfı Müdürü Sayra Şenses ve Darülaceze Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Belgin Darendeli yer aldı.

Hizmet Binasını Tanıttılar

Gerçekleşen ziyarette İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, Kuruçeşme Hizmet Binasını tanıtarak hayata geçirilecek projeleri anlattı. İzmit Rotary Kulübü üyeleri ve Darülaceze Vakfı İzmit Belediyesi hizmetleri ve planlanan projeleri hakkında İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e iş birliği içerisinde olmaktan dolayı teşekkür ederek duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Projeler Anlatıldı

Düzenlenen ziyaretler sırasında Kuruçeşme Hizmet Binası bünyesinde faaliyet gösterecek diyetisyen ve psikolog hizmeti, oyun odası, spor salonu, müzik alanları ve kurs merkezi gibi birçok fonksiyona sahip olacak hizmet binası tanıtıldı. İzmit Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye devam edilen çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgi verildi.

“İnanılmaz Derecede Etkilendik”

Uluslararası Rotary 2420. Bölge Federasyonu Başkanı Suat Baysan, “Buraya gelip böylesine bir projeyi görmekten son derece memnunum. Böyle bir eseri vatandaşlara kazandıran İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e Darülaceze Vakfına ve Rotary Kulübüne teşekkür ediyorum. Burada yaşlılarımızın, çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın bu hizmeti almasından dolayı gurur duyuyorum. Burayı gezerken inanılmaz derecede etkilendik, sporuyla, sanatıyla, kültürüyle bir eser kazandırılmış. Umuyorum ki burada çok güzel hikayeler yazılır, masallar yazılır ve toplumumuza etkili bir proje olmaya devam eder. Biz sonuna kadar bu projenin destekçisiyiz” dedi.

“Muhteşem Bir Alan Haline Gelmiş”

420.Bölge Uluslararası Rotary Geçmiş Dönem Federasyon Başkanı Gülperi Gürpınar, “Saygı duymamız, korumamız gereken yaşlılarımız için yapmamız gereken bir proje arayışı içerisindeydik. İzmit Belediyesi ve Darülaceze Vakfı ile beraber böyle bir projeye beraber imza attık. Bugün bu projeyi inceleme fırsatı bulduk, burası muhteşem bir alan haline gelmiş. İzmit Belediyesine çok teşekkür ediyorum böylesine güzel bir yeri bize tahsis ederek bize sundu, beraberinde yaşlılarımıza hizmet sunma fırsatı bulduk. Bina çok kapsamlı bir yer her şey düşünülerek dizayn edilmiş bir bina. Bu projeden dolayı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e ve Darülaceze Vakfına teşekkür ediyorum” dedi.