KISA MOLA MERKEZİ’NDE SONA DOĞRU!

13 Aralık 2022
Kısa Mola Merkezi (1)
Kısa Mola Merkezi (2)
Kısa Mola Merkezi (3)
Kısa Mola Merkezi (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi’nin, özel gereksinimli bireyler ve yakınları için oluşturduğu Kısa Mola Merkezi’nde çalışmalarda sona gelindi. Merkez kısa süre içerisinde faaliyete geçecek

Özel gereksinimli yakını veya çocuğu bulunan ailelerden gelen talepler doğrultusunda kolları sıvayan İzmit Belediyesi, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren tesislerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.  Kuruçeşme Hizmet Binasındaki Sosyal Yaşam Merkezi bünyesinde yer alan Kısa Mola Merkezi’nde çalışmalar tamamlandı.

Her Şey Düşünüldü

Yakın zamanda açılması planlanan Kısa Mola Merkezi’nde, özel gereksinimli bireyler için ince motor becerileri, kaba motor becerileri, el-göz koordinasyonu, dil gelişimi, taklit-tahmin beceri oyunları, duyu-algı çalışmaları, okuma-yazma becerileri, bilişsel, fiziksel, ruhsal ve sosyal iyileşmeye yönelik çalışmalar yapılacak.

Haftada 2 Gün

Özel gereksinimli bireylerin ailelerinin oluşturacağı randevunun ardından vatandaşlar haftada iki gün sosyal yaşam merkezinden faydalanabilecek. Bu sayede hem özel gereksinimli bireyler kaliteli şekilde vakit geçirecek hem de aileler gözü arkada kalmadan günlük işlerini halledebilecek.

Kısa Mola Nedir?

Kısa Mola’ da engelli bir yakını veya çocuğu bulunan ailelerin günlük yaşamlarındaki işlerini rahatça gerçekleştirebilmesi ve kendilerine vakit ayırmalarına olanak sağlamak amacıyla açılan ücretsiz bir sosyal yaşam evidir. Aileler özel gereksinimli çocuklarını randevu oluşturmak koşuluyla hafta içi mesai saatleri içerisinde Kısa Mola’ya bırakarak, hem çocuklarının kaliteli şekilde vakit geçirmesine olanak sağlayacak hem de gündelik işlerini gönül rahatlığıyla gerçekleştirebileceklerdir.