İZMİT SANAT AKADEMİSİ’NDE TİYATRO ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

23 Mart 2022
İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro etkinlikleri sürüyor (1)
İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro etkinlikleri sürüyor (2)
İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro etkinlikleri sürüyor (3)
İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro etkinlikleri sürüyor (5)
İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro etkinlikleri sürüyor (6)
İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro etkinlikleri sürüyor (7)
İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro etkinlikleri sürüyor (8)
İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro etkinlikleri sürüyor (9)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro bölümü öğrencileri, 20-27 Mart Tiyatro Haftası etkinlikleri kapsamında son olarak ‘Telefol’ adlı oyun ile izleyicilerin karşısına çıktı

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 20-27 Mart Tiyatro Haftası etkinlikleri kapsamında İzmit Sanat Akademisi Tiyatro bölümü öğrencileri, çeşitli konularda hazırlanan oyunlarla izleyicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Grup Rönesans’ın eğitmen Onur Serimer önderliğinde hazırlanarak sergilenen tiyatro oyunu Telefol, İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro severlerle buluştu.

İzleyiciler Büyük Keyif Aldı

Yaklaşık 1 saat süren ve izleyicilerin büyük keyif aldığı Telefol oyunun oyuncu kadrosunda; Ayşe Nil Sarı, Alp Serçemeli, Zeynep Kızılay, Kerem Onbaş, Alya İrem Çelebi, Belçim Ekin Göktaş, Tuana Portakal, Alara Duru Gazozcu, Ceren Demirci, Ayşe Büşra Özdemir, Nil Su Mete, Öykü Irmak Baygın-Selen Tezer, Elif Ersoy, Aslı Eyigün ve İpek Argun yer alıyor.

Telefonun Hayatımıza Etkileri Ele Alındı

Telefol oyununun konusu ise şöyle; Bir telefon oyunu. Cep telefonları hayatımıza girdikten sonra neler oldu? Davranışlarımızda ne gibi değişiklikler belirdi? Neleri kaybettik? Aile ilişkileri, dostluklar ve akrabalıklar, arkadaşlıklar, görev ve sorumluluklar, kişisel girişimlerimiz ve yaşantılarımız! Bunlardan daha önemlisi ilişkilerimiz! Ve… Yalnızlığımız! Yalnızlığımıza neden olan cep telefonu sonunda yalnızlığımızın tek arkadaşı olduk. Telef olduk hepimiz…

Hafta Boyunca Sürecek

20-27 Mart Tiyatro Haftası etkinlikleri kapsamında İzmit Sanat Akademisi Tiyatro bölümü kursiyerleri, hazırladıkları performansları sergilemeye devam edecekler. 5 ana gruba ayrılan kursiyerler, 20-27 Mart tarihlerinde her akşam saat 18.30’da oyunlarını, İzmit Sanat Akademisi’nde sergileyecek. Gerçekleştirilen oyunların ardından ise oyunculara sertifikaları verilecek.