İZMİTLİ GENÇLERİN YENİ YAŞAM ALANI LEYLA ATAKAN ŞEHİR KÜTÜPHANESİ AÇILIYOR!

4 Ocak 2023
İzmitli gençlerin yeni yaşam alanı (2)
İzmitli gençlerin yeni yaşam alanı (3)
İzmitli gençlerin yeni yaşam alanı (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in büyük önem verdiği, işlevsel yapısıyla gençlerin yeni ders çalışma ve sosyalleşme noktalarından birisi olacak Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi 21 Ocak’ta açılıyor

İzmitli gençlere yeni yaşam alanları kazandırmak adına çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi Belsa Plaza’da oluşturulan Gençlik Sokağı içindeki Leyla Atakan Şehir Kütüphanesinin kapılarını açıyor.  Kütüphanede kafe alanı ve toplantı-konferans salonu da yer alıyor. Leyla Atakan Şehir Kütüphanesinde, gençlere ders çalışabilme, kitap okuyabilme, kendilerini geliştirme ve dinlenme imkanı sunuluyor.

Gençler Heyecanla Bekliyor

Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı olan Leyla Atakan’ın da anılarının yaşatılacağı kütüphane, gençlerin yeni ders çalışma ve sosyalleşme alanı olacak. Gençlerin heyecanla beklediği Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi, 21 Ocak Cumartesi saat 14.00’te kapılarını açacak. Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde büyük talep gören Çetin Emeç Kütüphanesinin ardından, İzmit Belediyesinin kente kazandırdığı ikinci kapsamlı kütüphane olacak.