KADIN KOOPERATİFLERİ ÇALIŞTAYI’NIN MODERATÖRLÜĞÜNÜ GAZETECİ YAZAR MELİHA OKUR YAPTI

20 Aralık 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) iş birliğiyle 2 gün boyunca devam edecek olan Kadın Kooperatifleri Çalıştayı’nın moderatörlüğünü Ekonomist, Gazeteci Yazar Meliha Okur yaptı

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) iş birliğiyle düzenlenen Kadın Kooperatifleri Çalıştayı, Dernekler Yerleşkesi’nde çok sayıda belediye temsilcisi ve kadın kooperatifinin katılımıyla başladı. İki gün boyunca sürecek olan, kooperatifler ve yerel yönetimler arasında bağı güçlendirmeyi hedefleyen çalıştayın ilk günkü moderatörlüğünü Gazeteci Meliha Okur üstlendi.

Bu Yolculuğu Değerli Buluyorum

Çalıştayın açılış konuşmalarında söz alan Ekonomist, Gazeteci Yazar Meliha Okur, “Buradaki kadınları kahraman olarak görüyorum. Kadınlar ordusu büyüyor. Günde en az 2 tane kadının öldürüldüğü bir ülkede, kadının üretime katılması için başlatılan bu yolculuğu değerli buluyorum. Kooperatifçilik içine kadın girince çok güzel oluyor.

Doğru Model Budur

“Kooperatifçiliğin asıl tanımı bugünkü çalıştaya verilen isim. Doğru yolculuk ve doğru model budur. Gelir eşitsizliği küresel dünyanın temel sorunu oldu. Bu yüzden de kadın hareketi farklı bir önem taşıyor. Buradaki çalıştayın ana çerçevesini oluşturan konulardan biri de adil ticaret” ifadelerini kullandı.