NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASI BAŞVURUSUNDA SON GÜN YARIN!

1 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle vefatının 40’ıncı yıl dönümü anısına Naci Girginsoy adına düzenlenen öykü yarışmasında başvurular yarın sona eriyor

Kent tarihine iz bırakan değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi, 26 Haziran 1982 yılında hayatını kaybeden merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısına Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle öykü yarışması düzenliyor. 14 Şubat Dünya Öykü Günü’nde İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in duyurduğu Naci Girginsoy Öykü Yarışması’nda başvurular 2 Nisan (yarın) tarihinde sona eriyor.

Seçici Kurul Belirlendi

Yazmayı sevenlerin çalışmalarını desteklemek amacıyla hayata geçirilen Naci Girginsoy Öykü Yarışması’nda sonuçlar 16 Haziran tarihinde açıklanacakken ödül töreni ise 26 Haziran tarihinde yapılacak. Seçici kurul Şair ve Yazar Fatma Türk Kuşkaya, Şair ve Yazar Türkiye PEN Yazarlar Derneği İkinci Başkanı Halil İbrahim Özcan, Şair ve Yazar Türkiye PEN Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Aliye, Yazar Öner Yağcı, Yazar Prof. Dr. Emin Sami Arısoy ve Gazeteci, Şair ve Yazar Ruhan Odabaş’tan oluşuyor. Vatandaşlar yarışma ile ilgili tüm detaylara ve başvuru şartlarına izmit.bel.tr adresinden ulaşabilir.