NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ

4 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle vefatının 40’ıncı yıl dönümü anısına Naci Girginsoy adına düzenlenen öykü yarışmasında başvurular tamamlanırken yarışmaya hem kentten hem de şehir dışından yoğun ilgi gösterildi

Kent tarihine iz bırakan değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi, 26 Haziran 1982 yılında hayatını kaybeden merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısına Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle öykü yarışması düzenledi. 14 Şubat Dünya Öykü Günü’nde duyurulan Naci Girginsoy Öykü Yarışması’nda 2 Nisan tarihinde başvurular tamamlandı.

Şehir Dışından Başvurular Yapıldı

Naci Girginsoy Öykü Yarışması’na Kocaeli’nin yanı sıra şehir de dışından da birçok başvuru yapıldı. Seçici kurulu oluşturan Şair ve Yazar Fatma Türk Kuşkaya, Şair ve Yazar Türkiye PEN Yazarlar Derneği İkinci Başkanı Halil İbrahim Özcan, Şair ve Yazar Türkiye PEN Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Aliye, Yazar Öner Yağcı, Yazar Prof. Dr. Emin Sami Arısoy ve Gazeteci, Şair ve Yazar Ruhan Odabaş öyküleri değerlendirdikten sonra sonuçlar 16 Haziran tarihinde açıklanacak.