OTİZM SPOR VE YAŞAM EVİ’NDE SÜREÇ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

12 Temmuz 2023
Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde süreç değerlendirme toplantısı (2)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hizmete sunduğu Kocaeli’nin ilk ve tek Otizm Spor ve Yaşam Merkezi’nden faydalanan özel bireylere verilen eğitimlere dair süreç değerlendirme toplantısı yapıldı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından otizmli bireylerin bilişsel ve fiziksel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Kocaeli’nin ilk ve tek Otizm Spor ve Yaşam Evi faaliyetlerine devam ediyor. Özel bireylere çok daha iyi hizmet verebilmek adına merkezde süreç değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci ve Otizm Spor ve Yaşam Evi bünyesinde görev yapan ergoterapist, özel eğitim öğretmeni ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Tüm Süreç Ele Alındı

Toplantıda aile görüşmeleri, kuruma kabul süreçleri, kuruma kabul sonrası oluşturulacak bireysel ve eğitsel grup çalışmaları, haftalık programlar, duyu bütünleme terapisi, özel eğitim çalışmaları, spor temelli etkileşim aktiviteleri ve iş/işleyişe yönelik birçok detay hakkında değerlendirmeler yapıldı.