RUMELİ VE BALKAN LEZZETLERİ İZMİTLİLERLE BULUŞUYOR

24 Eylül 2022
Rumeli ve Balkan lezzetleri İzmitlilerle buluşuyor (2)
Rumeli ve Balkan lezzetleri İzmitlilerle buluşuyor (3)
Metni Sesli Dinle

Rumeli ve Balkanların eşsiz lezzetleri, yarın saat 10.00 itibari ile İzmit Belediyesi Balkan Dernekleri Yerleşkesi içerisinde yer alan Gülümse Kafe’de İzmitlilerle buluşacak

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma kaplan Hürriyet’in öncülüğünde hayata geçirilen ve Kocaeli’deki Balkan derneklerinin faydalandığı Balkan Dernekleri Yerleşkesi, geride bıraktığımız günlerde içerisinde Gülümse Kafe’nin bir diğer şubesinin açılmasıyla daha fazla vatandaşın uğrak yeri olmaya başlamıştı. Rumeli ve Balkan kültürünü yaşatmaya çalışan yerleşkede yarın saat 10.00 itibari ile Gülümse Kafe kalitesiyle bu kültüre has yiyeceklerin bulunduğu kahvaltı hizmeti de başlayacak.

Pirinçli Börek, Kifla, Baniçka…

İzmitli vatandaşlar, Rumeli ve Balkan kültürü ile özdeşleşen pirinçli börek, ekşimekli biber, kifla, baniçka ve lütenitsa gibi yöresel yiyeceklerle yerleşke içerisindeki Gülümse Kafe şubesinde hazırlanan kahvaltıda buluşabilecek. Yarından itibaren başlayacak yöresel kahvaltı şu an için sadece hafta sonu 10.00-12.00 saatleri arasında vatandaşların hizmetine sunulacak.