TAŞDEMİR: “KOCA KOCA ADAMLAR BİR OLMUŞ EDEPSİZCE HÜRRİYET’E SALDIRIYOR”

24 Eylül 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile ilgili asılsız iddialarda bulunan ve çirkin ifadeler kullanan iktidar kanadına bir tepki de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir’den geldi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in belediye hizmet araçlarının satın alınmasına ilişkin verdiği mücadeleye set çeken ve belediyeyi çıkmaza sürükleyen Cumhur İttifakı meclis üyeleri, Başkan Hürriyet’e yönelik yaptığı asılsız açıklamalar ve gerçekleştirdiği söylemlerle de tepki çekmeye devam ediyor. Yaşananlara kayıtsız kalamayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir de, sosyal medya hesabından bir yazı yayınlayarak ortaya konan tavra tepki gösterdi.

“Edepsizce Açıklamalara Şahit Oluyoruz”

Edepsizse açıklamalara şahit olduklarını kaydeden Taşdemir sosyal medyadan yayınladığı yazıda şu ifadelere yer verdi; “İktidarın koca koca adamları bir araya gelmiş. İki partinin eskisi yenisi il başkanı, ilçe başkanı, meclis üyesi, fatura keseni, ihale kovalayanı ve alayı hep birlikte İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e saldırıyor. Bazıları ağıza alınmayacak belden aşağı bile konuşuyor. Bizde bu kentte siyaset yapıyoruz. Hiç edepsizce açıklamalar yapmıyoruz.

“Kaybeden Bu Şehir Oluyor”

Kentin seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında ipe sapa gelmez cümleler kullanmıyoruz. Çünkü biz siyaseti terbiye sınırları içerisinde kentin çıkarlarını korumak adına yapıyoruz. Bu kentin onlarca sorunu var. Biz kentin sorunlarını konuşmayı doğru buluyoruz. İzmit Belediye Başkanı bu kentin seçilmiş belediye başkanıdır. Tıpkı sizin seçilen belediye başkanlarınız gibi. Sürekli kentin gerilmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Kaybeden bu şehir oluyor. Vatandaş her şeyin farkında.”