SARICA, BAŞİSKELE’DE ARAÇ SATIN ALIMI YETKİSİNİ VEREN MİLLET İTTİFAKINI KUTLADI

3 Ağustos 2022
sosyal medya paylaşımı
Metni Sesli Dinle

“Umarım İzmit Belediyesi AKP-MHP Üyelerine Örnek Olur”

İzmit Belediyesi Başkanvekili Çetin Sarıca, İzmit’te verilmeyen araç satın alma yetkisinin Başiskele’de veilmesi sonrası Başiskele Millet İttifakı üyelerini kutladı. Bu uygulamanın İzmit’te AKP-MHP üyelerine örnek olmasını dileyen Sarıca, “Umarım halkın yararına olan kararlarda oylarını halktan yana kullanırlar” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in tasarruf adımı olarak hizmet araçlarının satın alınması yönündeki talebi Cumhur İttifakı tarafından reddedilirken, Başiskele Belediyesinde oy birliğiyle belediye başkanına araç satın alma yetkisi verildi. Kocaelili belediyeler arasındaki bu çifte standarda bir tepki de İzmit Belediyesi Başkanvekili Çetin Sarıca’dan geldi.

“Millet İttifakı Üyelerini Tebrik ve Takdir Ediyoruz”

Sarıca sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Başiskele Belediye Başkanı Sayın Yasin Özlü, “Daha önce kiralıyorduk, satın almanın daha uygun olduğunu düşünüyoruz” diyerek, daha öncesinde kiralayarak hizmet aldığı bir kısım araçların satın alınması yönünde meclisten yetki istedi. Başiskele Belediyesi Millet İttifakı üyeleri halkın yararına olan ve maalesef ki İzmit Belediyesi meclisinde AKP ve MHP üyelerinin oylarıyla reddedilen araç alımı teklifine hiç düşünmeden ‘Evet’ oyu vermişlerdir. Bu anlamda Başiskele Belediyesi Millet İttifakı üyesi meclis üyelerimi tebrik ve takdir ediyoruz. Dileriz ki, Başiskele Belediyesindeki bu olumlu tablo İzmit Belediyesi AKP-MHP üyelerine de örnek olur ve halkın yararına olan kararlarda oylarını halktan yana kullanırlar” ifadelerine yer verdi.