ŞİİR VE EDEBİYAT EVİ, KAPILARINI TÜM SANATSEVERLERE AÇIYOR

1 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi ve Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle şair ve yazar Ruşen Hakkı anısına yenilenerek dizayn edilen Şiir ve Edebiyat Evi, bu akşam 18.00’de kapılarını tüm sanatseverlere açıyor

Sanat kenti İzmit olma yolunda çalışmalarına bir yenisini ekleyen İzmit Belediyesi, Şiir ve Edebiyat Evi’ni hizmete açıyor. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğü ve Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle kentimiz usta şair ve yazarlarından Ruşen Hakkı anısına dizayn edilen Şiir ve Edebiyat Evi’nin açılışı bu akşam saat 18.00’de gerçekleşecek.

Hakkı ve Girginsoy Anı Odası

Şiir ve Edebiyat Evi’nde, İzmit’in şiir çınarı olan Ruşen Hakkı, Seka Postası gibi kentin simgesi olmuş bir derginin kurucusu olan öykücü Naci Girginsoy’a ait eşyaların sergilendiği odalar düzenlenerek anıları ölümsüzleştirildi. Ayrıca; 2021 yılında kaybettiğimiz sevilen fotoğrafçı, yazar ve Kocaeli Dokümantasyon Merkezi Yürütme Kurulu üyesi İlker Kumral arşivinden; İzmit’in ünlü fotoğrafçısı Fahri Seyrek’in İzmit fotoğraflarından oluşan bir oda hazırlandı.

Kentin Yeni Sanat Durağı

Akçakoca Mahallesi Sırrı Paşa Caddesi’nde bulunan Şiir ve Edebiyat Evi, kentin tüm sanatseverlerine hizmet verecek. Kültür-sanat etkinlikleri, söyleşiler, imza günleri, atölyeler ve şiir dinletilerinin gerçekleşeceği Şiir ve Edebiyat Evi, kentin yeni kültür ve sanat durağı olacak. Sanatın her yönüyle ele alınacağı, kente değer katmaya hazırlanan Şiir ve Edebiyat Evi’nin açılışına tüm halkımız davetlidir.