ÜNAL ÖZMURAL CUMHUR İTTİFAKI ÜYELERİNE SESLENDİ

19 Eylül 2022
Ünal Özmural Cumhur Ittifaki üyelerine seslendi (2)
Metni Sesli Dinle

“Göğüslerini Gere Gere Gezmek İstiyorlarsa Bu Fırsatı Kaçırmasınlar”

Araç satın alımı için olağanüstü toplanacak olan İzmit Belediye meclisinin son viraj olduğunu belirten İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Toplum önünde göğüslerini gere gere vicdanları rahat gezmek istiyorlarsa bu fırsatı kaçırmasınlar” dedi

Hizmet araçlarının satın alınmasının kamu yararına olacağını her fırsatta dile getiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, gerçekleştirdiği basın toplantısında araç kiralama ihalesinin kamu ihale kurumunda incelemede olduğu için belediyenin belirsiz bir süreç içerisine sürüklendiğini ifade etti. 22 Eylül Perşembe günü araç satın alımı için İzmit Belediye meclisinin olağanüstü toplanacağının da bilgisinin verildiği toplantıda İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural AKP’li ve MHP’li meclis üyelerine seslenerek, “Bu son viraj” dedi.

“Şirketler Kimsenin Hayrına Çalışmıyor”

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Büyükşehir’de alınan ihalede yanlış hatırlamıyorsam ‘150 milyon kar elde edildi’ diye geçmiş dönemde yapılan haberler vardı. Bunlar da çok enteresan. Bu şirketler kimsenin hayrına çalışmıyor, şirketler kâr için çalışıyor. Dolayısıyla bu kâr belediyede kalsın istiyoruz. İşin özü bu. Bu şirketlerin hiçbiri amme hizmeti yapmıyor, kamu hizmeti yapmıyor. Dolayısıyla herkes önce bunun farkına varsın.

“Bu Düzenin Değişmesi Lazım”

Bu yaşadıklarımızın şöyle bir sürece hizmet ettiğini düşünüyorum: Artık diğer belediyelerde de bu işlerin sorgulanır hale geldiğini haberlerden takip ediyoruz. Bu düzenin değişmesi lazım. Belki biz İzmit Belediyesi olarak bu düzenin kırılmasına vesile olacağız. Bu anlamda da biz bu durumu çok önemsiyoruz. AKP’li ve MHP’li meclis üyesi arkadaşlarıma sesleniyorum: Bu son viraj. Toplum önünde göğüslerini gere gere vicdanları rahat gezmek istiyorlarsa bu fırsatı kaçırmasınlar.