VELİLER YADEV’DEKİ HİZMETTEN ÇOK MEMNUN

11 Ağustos 2022
AYSEL YALÇIN KURUCAN
RAHİM TURAN
RÜVEYDA ÜNAL
SEVİLAY AYDIN
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (2)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (3)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (4)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (5)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (6)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (7)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (8)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (9)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (10)
Veliler YADEV’deki hizmetten çok memnun (11)
YASEMİN KANDEMİR
Metni Sesli Dinle

“YADEV’in Çok Faydasını Gördük”

İzmit Belediye Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bağlı olarak hizmet veren Yaşama Destek Evi’nden faydalanan öğrencilerin velileri çocuklarının becerilerinde gelişme olduğunu vurgulayarak Başkan Hürriyet’e ve ekibine böyle bir kurumu kente kazandırdığı için teşekkür etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim vaatleri arasında yer alan ve geçtiğimiz sene aralık ayında özel gereksinimli bireyleri yaşama dahil etmek adına kurulan Yaşama Destek Evi (YADEV), ilk mezunlarını vermenin heyecanını yaşıyor. Önümüzdeki günlerde ailelerin de katılacağı mezuniyet programı YADEV’de gerçekleştirilecek. Mezuniyet programı öncesi çocukları YADEV’de eğitim alan veliler aldıkları hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Hürriyet ve ekibine teşekkür ettiler.

Turan, “Oğlum Burada İlerleme Kat Etti”

YADEV’de eğitim alan Melih Can’ın babası Rahim Turan, ‘Oğlumun hastalığına teşhis koyulduğundan bu yana onun hayata tutunması ve zevk alarak yaşayabilmesi için elimizden geleni yaptık’ diyerek, “Biz aileler olarak çocuklarımıza eğitim olarak tek başımıza yeterli kalamıyoruz. Oğlum, İzmit Belediyesi’nin açmış olduğu YADEV’e yaklaşık 4 aydır geliyor. Melih Can, YADEV’e başladığından bu yana becerilerinde ilerleme kat etti. İzmit Belediyemize bu kurum için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurucan, “Çok Memnun Kaldım”

YADEV velilerinden Aysel Yalçın Kurucan ise, “Bir arkadaşım vasıtasıyla YADEV’den haberdar oldum. Buraya oğlumu getirdim ve çok memnum kaldım. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e çok teşekkür ediyorum. Oğlum, YADEV’de aldığı eğitim sonucunda kendi ihtiyaçlarını gidermeye başladı. Bu kurum gibi okul olmasını istiyorum. Fatma Hanım’dan bunu rica ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi için herkesin elini taşın altına koymasını istiyorum” diye konuştu.

Ünal, “Yadev’de Oğlumun Becerileri Gelişti”

‘Bugüne kadar oğlum ile birlikte çok sıkıntılar çektik. Toplum tarafından dışlandık’ diyerek sözlerine başlayan Rüveyde Ünal ise, “YADEV’e başladığından bu yana oğlumun becerileri gelişti. Mutfakta kendi kendine yemek yapmayı öğrendi. YADEV sayesinde topluma daha çabuk adapte olmaya başladı. Pazara gittiğimiz oğlum yüklerimiz taşır, bana yardım eder. Hepimiz engelli adayıyız, herkesi bilinçli olmaya davet ediyorum” dedi.

Kandemir, “Burada Öğrenip Evde Uyguluyor”

Bir diğer veli Yasemin Kandemir ise şu ifadeleri kullandı; “Oğlum Ali ile birlikte down sendromlu çocuklar ile tanıştım. Bu çocuklar çok tatlılar. Sadece biraz daha fazla ilgiye ihtiyaçları var. YADEV ve benzeri kurumlara çocuklarımızın ihtiyacı var. Hepsi akıllı çocuklar. YADEV’in çok faydalarını gördük. Çocuğum burada eğitim almaya başladığından bu yana aşama kaydetti. Evde benim hatalarımı uyarmaya başladı. Oğlum burada doğrusunu öğrenip evde uyguluyor”

Aydın, “Hürriyet’e Teşekkür Ediyorum”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Sevilay Aydın, “Çocuğum 3 aydır bu kuruma geliyor. YADEV’den çok memnun kaldık. Böyle kurumların daha da artmasını istiyoruz. Bazen dışarıdaki insanların bakış açıları çok farklı oluyor. Bu konudaki tabuların yıkılmasını istiyoruz. Bu çocukların kimseye zararı yok. Hepsi çok tatlı ve akıllı çocuklar. Öğretmenlerimizden, emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.