YAŞAR KARDAŞ’TAN AKP’Lİ VE MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNE ÇAĞRI

24 Haziran 2023
Metni Sesli Dinle

“Haydi Gelin ve EYT’lilerin Tazminatlarının Ödenmesi İçin Arsa Satışını Onaylayın”

EYT Tazminatıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Kardaş AKP’li ve MHP’li meclis üyelerine çağrıda bulunarak, “Haydi gelin ve EYT’lilerin tazminatlarının ödenmesi için Temmuz ayında meclise gelecek arsa satışını onaylayın” dedi

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Kardaş, EYT tazminatlarının ödenmesi adına arazi satışına izin vermeyen AKP’li ve MHP’li meclis üyelerine yönelik paylaşımda bulundu. Kardaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi; Öncelikle İzmitlilerin; gündemde olan EYT meselesiyle ilgili gerçekleri bilmesini isteriz.  İzmit Belediyesinin EYT’li personelinin alacağı tazminatların ödenmesi AKP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından engellendi.

“Amaçları Belli”

Haziran ayı meclisinde EYT’lilerin tazminatlarını tek kalemde ödeyelim diyoruz, gelin şu arsaları satalım, EYT’lileri mağdur etmeyelim.  Zaten yıllardır hakları yeniyor, emekli olabilmek için yıllarca mücadele ettiler. Şimdi mutlu mesut emekli oldular, ama AKP ve MHP meclis üyeleri siyaset yapma uğruna EYT’lileri mağdur ediyor.  Amaç belli; İzmit Belediyesi vatandaşlarına hizmet vermesin, esnafa ödeme yapamasın, açılışlar aksasın, bir yandan da işçiler belediyeyi sıkıştırsın.  İşte AKP ve MHP’li meclis üyelerinin ana amaç ve gayesi bunlar!

“Arsa Satışını Onaylayın”

Siz bu millete hizmet edin diye seçildiniz, halka hizmeti durdurmak için değil!  Vatandaşa hizmeti aksatmak pahasına siyaset yapılmaz, yapılamaz!  AKP’li ve MHP’li meclis üyesi arkadaşlarım.  Haydi gelin ve EYT’lilerin tazminatlarının ödenmesi için Temmuz ayında meclise gelecek arsa satışını onaylayın.  Meclis üyeliğini yaptığınız İzmit Belediyesinin emekçisi olan EYT’li personele arkanızı dönmeyin ve meclis üyesi sorumluluğunuzu yerine getirin! Saygılarımla!”