ÇETİN SARICA: ÇOCUKLARIMIZ VE BÖLGE HALKI İÇİN CİDDİ BİR DEĞER KAYBI YAŞATTINIZ

5 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında görüşülen Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki park alanına yapılacak spor tesisinin kiralanması maddesine AKP ve MHP’lilerce muhalefet şerhinin koyulması üzerine konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Sarıca, “Bölge için ciddi bir katma değer kaybı oldu” dedi

İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı bugün belediyenin 9. katta bulunan meclis salonunda İzmit Belediye Başkanvekili Yaşar Kardaş başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemin 3. maddesi olarak meclise sunulan ve daha önce gönderildiği Plan ve Bütçe Komisyonu’nda muhalefet şerhi koyulan Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki park alanına yapılacak spor tesisinin kiralanması ile ilgili söz alan İzmit Belediye Başkan yardımcısı Çetin Sarıca şu ifadelere yer verdi; “Bölgedeki 6 bin metrekare alanın Yıldızlar Yüzme Kulübü sadece 2 bin metrekaresini yüzme havuzu olarak inşa edecek. Yatırımı kulübün kendisi yapacak. Daha önce şampiyon sporcular çıkarmış, kentimiz için önemli bir spor kulübü.

Vatandaşlar İçin Ciddi Bir Yatırımdı

Oradaki ağaçlara da hiçbir şekilde zarar verilmeyeceği, o ağaçların başka alanlara ya da yan taraflara taşınması ile ilgili bir proje çalışması var. Zaten o bahse konu olan 6 bin metrekare alanın içerisinde 3 bin metrekarelik alan. Bölgesel anlamda bu havuz sabah erken saatlerde sporcuların kullanmasının ardından bölge insanlarının çocuklarının da kullanabileceği bir sosyal tesis kazandırılacak aslında. Bakıldığında hem bölge için hem de kentimizden çıkacak başarılı sporcular için kıymetli bir yatırımdı. Meclisten geçmesi çok iyi olurdu ama maalesef ki arkadaşlar gerekçelerini açıkladılar. Ancak bölge için ciddi bir katma değer kaybı olduğunu düşünüyorum.”