CUMHUR İTTİFAKINI UTANDIRAN BİLLBOARDLAR ULUSAL MEDYADA MİLYONLARCA OKUNDU

23 Temmuz 2022
BirGün Gazatesi
Cumhur İttifakını UTANDIRAN BİLLBOARDLAR ulusal medyada milyonlarca okundu (2)
Cumhur İttifakını UTANDIRAN BİLLBOARDLAR ulusal medyada milyonlarca okundu (3)
Cumhur İttifakını UTANDIRAN BİLLBOARDLAR ulusal medyada milyonlarca okundu (4)
Cumhur İttifakını UTANDIRAN BİLLBOARDLAR ulusal medyada milyonlarca okundu (5)
Cumhuriyet Gazetesi
Pencere Tv
T24
Yurt Gazetesi
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, hizmet araçlarının kiralanarak dışarıya para verilmesi yerine, Devlet Malzeme Ofisi’nden daha uygun fiyata satın alınması, belediyenin mal sahibi olmasını engelleyen ve belediyeyi zarara uğratan AKP ve MHP’li meclis üyelerini Belsa Plaza ve billboardlara astı. Kısa sürede vatandaşlardan büyük ilgi gören afiş ve bilboardlar, ulusal haber sitelerinde de gündem oldu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in hizmet araçlarının kiralanarak dışarıya para akıtılması yerine Devlet Malzeme Ofisi’nden daha uygun fiyata satın alınarak belediyenin mal sahibi olması için istediği kredi yetkisi talebi, daha önceki meclislerde olduğu gibi son yapılan olağanüstü meclis toplantısında da bir kez daha AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmişti. Bunun üzerine AKP ve MHP’lilerin siyaset uğruna verdiği bu zararı afiş ve billboardlarla halka afişe eden Hürriyet, kısa sürede vatandaşlardan büyük destek buldu. Sosyal medyada da büyük ilgi gören afişler, ulusal medyada da yankı uyandırdı.

Utandıran Bilboardlar Ulusal Medyada

Başta hizmet araçlarının alınması ve İzmit’in tarihini canlandıracak Nikomedia Vakfı Protokolü konuları ile ilgili afişlerin yer aldığı billboardlar, tüm kentte büyük yankı uyandırırken, Cumhuriyet, Birgün, Yurt, T24, Pencere Tv gibi ulusal gazete ve televizyonlarda da yer aldı. Cumhuriyet Gazetesi haberinde, “CHP’li belediye başkanı, hizmet aracı alımını reddeden AKP ve MHP’li Meclis üyelerini billboardlarla halka şikâyet etti” ifadelerini kullanırken, Birgün Gazetesi, “Hizmet aracı alımına Cumhur İttifakı engeli: CHP’li belediye pankartla ifşa etti” başlığıyla yaşananları milyonlara taşıdı.

Milyonlar Okudu

Yüz binlerce ziyaretçi olan T24 haber de aynı konuya değinerek, ”CHP’li belediye başkanı, hizmet aracı alımını reddeden Cumhur İttifakı Meclis üyelerini pankartlarla halka şikâyet etti” ifadelerini kullanırken, Pencere Tv, “İzmit Belediyesi’nden Bilboardlu Tepki”, Yurt Gazetesi ise, “CHP’li başkan dev pankartla halka şikayet etti” ifadeleriyle, yaşananları tüm ülkedeki milyonlarca okuyucuya ulaştırdı.

Halktan Büyük Destek

Medya kanallarının dışında gün boyunca kentin çeşitli yerlerinden billboardların resimlerini paylaşan çok sayıda vatandaş sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda, “Sabret Başkan, hepsini sandığa gömeceğiz” ifadelerini kullanarak AKP ve MHP’li meclis üyelerinin verdikleri ret oylarına tepkilerini gösterdiler. İzmitlilerle her zaman iç içe olan ve şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyen Hürriyet, tüm olan biteni İzmitlilerle paylaşmaya devam edecek.