HÜRRİYET: BUGÜN DAHİ DURMUYORUZ, HEP ÇALIŞIYORUZ!

23 Eylül 2022
Hürriyet Bugün dahi durmuyoruz, hep çalisiyoruz (1)
Hürriyet Bugün dahi durmuyoruz, hep çalisiyoruz (3)
Hürriyet Bugün dahi durmuyoruz, hep çalisiyoruz (4)
Hürriyet Bugün dahi durmuyoruz, hep çalisiyoruz (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Güzel İşler Kalbe Değer Lansman programında bugün itibariyle Beslenme Saati Uygulaması projesinin başladığını ifade ederek, “Durmuyoruz, işte bugün dâhil hep çalışıyoruz” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 41 hizmet dolu ayını anlattığı Güzel İşler Kalbe Değer Lansman programında bugün başlatılan Beslenme Saati Uygulamasından söz etti. Başkan Hürriyet, “İzmitli çocuklar sağlıklı büyüsün, derslerini dinlerken açlığını düşünmesin, sıra arkadaşının yediğine imrenir gözlerle bakmasın diyerek bu projeyi başlattık. Yaygınlaştırmak istiyoruz. Beslenme Saati projemizle; İzmit’te, özellikle dezavantajlı bölgelerimizden başlamak üzere, ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklarımızı her gün Aşevimiz ve Gıda Bankamızda hazırlanacak öğünlerle destekleyeceğiz.

“Yoksulluk Derinleşti”

Hepimizi çok iyi biliyoruz ki; özellikle birden fazla okuyan çocuğu olan aileler için, çocuklarının günlük beslenme masrafı aile ekonomilerini ciddi şekilde etkiliyor. Her aile, çocuğunun en azından sağlıklı bir öğünle beslenmesi için temel gıda ürünlerine büyük masraflar yapıyor ve bu da ailemizin bütçesini önemli derecede etkiliyor” şeklinde konuştu.