HÜRRİYET: YANLIŞ YAPILANLARI DÜZELTTİK KAZANAN İZMİTLİLER OLDU

23 Eylül 2022
Hürriyet Yanlis yapilanlari düzelttik KAZANAN IZMITLILER OLDU (1)
Hürriyet Yanlis yapilanlari düzelttik KAZANAN IZMITLILER OLDU (2)
Hürriyet Yanlis yapilanlari düzelttik KAZANAN IZMITLILER OLDU (4)
Hürriyet Yanlis yapilanlari düzelttik KAZANAN IZMITLILER OLDU (5)
Hürriyet Yanlis yapilanlari düzelttik KAZANAN IZMITLILER OLDU (6)
Hürriyet Yanlis yapilanlari düzelttik KAZANAN IZMITLILER OLDU (7)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet göreve geldiğinden bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projeleri anlattı. Hürriyet, “Yanlış yapılanları düzelttik, insanların hayatında neler değiştirdiğimize baktık. Kazanan İzmitliler oldu” dedi

Güzel İşler Kalbe Değer lansman programında İzmit’e yeni anlayışlar getirdiğini ifade eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “En güzel örneğimiz sosyal tesislerimiz olan Gülümse Kafelerimiz. Daha önce hiç sosyal tesisimiz yoktu. Özel işletmelerde olan birçok yerimizi uhdemize aldık ve sosyal belediyecilik anlayışıyla, uygun ve kaliteli hizmet için kendimiz işletmeye başladık. Sadece bir kafenin işletmesinden ayda 4 bin lira kira alırken şimdi kendimiz işletiyoruz ve günlük ciromuz 20 bin lirayı geçiyor. Çok ciddi bir gelir elde ediyoruz.

“Yanlış Yapılanları Düzelttik”

Halkımız Gülümse Kafe’yi çok sevdi. 4 çalışanımız vardı şimdi 75 çalışanımız var. Üstelik çay sadece 2 lira diğer ücretler de piyasanın çok altında. Çünkü, herkesin uygun ve kaliteli hizmet almaya hakkı var. Gördük ki sosyal belediyecilik halka yapılan hizmettir. Halktan aldığımız yetkiyi halka götürmek için çalıştık. Yanlış yapılanı düzeltiyoruz dedik. En iyi örnek Ayazma Kapalı Pazar alanı. Vatandaş karşı çıkmasına rağmen yapılmış ama ilk karda çöktü. Bu sefer aynı sistemle değil dayanıklı çelik sistemle yaptık artık uzun ömürlü. Ama bunların hepsi ne yazık ki israf. Başında böyle yapılsaydı böyle olmazdı.

“İnsanların Hayatında Neler Değiştirdiğimize Bakıyoruz”

Ve tabii ki yeni şeyler dedik, İZGİM, kreşler, Çınar Akademi, devletin bile yapmadığı Alzheimer Merkezi, Otizm Spor Merkezi, kütüphaneler, yaşam alanları ve nice yeni hizmet.. İnsanların hayatında ne değiştirdik. Biz ona bakıyoruz. İZGİM’de girişimci bir kadın ben kendimi buldum burada dedi. Alzheimer Yaşam Evi’ni açtığımızda bir hasta yakını ilk defa kendine 2 saat vakit ayırabildiğini söylemişti. İşte tüm bu hizmetler kolay olmuyor.” dedi.