İZMİT BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ İZMİT’İN YETENEKLERİNİ ARIYOR

14 Eylül 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nin yetenekli gençleri keşfedeceği müzik bölümü yetenek taraması 18 Eylül’de başlıyor

Sanat kenti İzmit sloganıyla çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yetenekli gençleri İzmit Belediyesi Sanat Akademisi bünyesinde bir araya getiriyor.  Bu kapsamda müzik bölümü için yetenekli gençlerin kendini göstermek fırsatı bulacağı yetenek taraması 18 Eylül Pazar günü Sanat Akademisi’nde başlıyor.

Prof. Dr. Cihat Aşkın Önderliğinde

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Kültür Sanat Danışmanı dünyaca ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın’ın önderliğinde yapılacak olan yetenek taramasında ayrıca Doç. Dr. Hakan Okay, Dr. Barış Kardeş  ve Mesut Çaşka da yer alarak değerlendirmeleri gerçekleştirecek. Müzik bölümü yetenek taramasında bu yıl yaylı, nefesli, mızraplı, tuşlu çalgılar ve ses alanında eğitimler verilecek.

Gençler Bilgi Alabilirler

Ücretsiz eğitim veren İzmit Sanat Akademisinde müzik bölümünün yetenek taraması 18 Eylül Pazar günü 8-18 yaş grubunda yer alan gençler için yapılacak. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Yalınkaya Sokak No:7/101 adresinde bulunan Sanat Akademisinde saat 12.00’de başlayacak sınav gün boyu aralıklı oturumlarla gerçekleştirilecek. Vatandaşlar 0262 322 19 99 numaralı hattı arayarak bilgi alabilirler.

Başvuru için lütfen tıklayınız.