İZMİT’İN YENİ NESİL YAŞAM ALANI’NIN TEMELİ ATILIYOR!

23 Ağustos 2022
Görsel
İzmit’in YENİ NESİL YAŞAM ALANI’nın temeli atılıyor! (1)
İzmit’in YENİ NESİL YAŞAM ALANI’nın temeli atılıyor! (2)
İzmit’in YENİ NESİL YAŞAM ALANI’nın temeli atılıyor! (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi tarafından yenilenerek İzmit’e ve tüm bölgeye vizyon kazandıracak eski Çayırköy Göleti mevkiinde bulunan Gölkay Park Yeni Nesil Yaşam Alanı’nın temeli 24 Ağustos Çarşamba günü atılıyor

 

Bugüne kadar hak ettiği değeri göremeyen Gölkay Park, Yeni Nesil Yaşam Alanı projesiyle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğü ile kentin cazibe merkezlerinden biri olacak. Projeyle, potansiyellerin değerlendirilmesi, sağlıklı bir çevrenin oluşturulması, göl ile bütüncül bir ana plan elde edilmesi amaçlanıyor. Geçtiğimiz yıl büyük katılımla görkemli proje lansmanı yapılan Çayırköy Mahallesi Ergül Sokak No: 105/1 adresinde bulunan Gölkay Park Yeni Nesil Yaşam Alanı’nın temeli 24 Ağustos Çarşamba günü saat 10.00’da atılacak.

 

Proje detayları

Açık, yarı-açık ve kapalı alanlarıyla hafif çelik sistemler ile tasarlanan yapı kompleksi ekolojik ve sürdürülebilir olacak. Zemin katta 7 kafe, 1’inci katta ise 3 kafe alanı tasarlandı. Her iki katta da açık ve yarı açık kullanılabilecek oturma mekânları yer alacak. Su sporlarına ait soyunma odaları ve satış birimleri zemin katta yer alacak. Kafelerden bağımsız vatandaşların kıyıyı kullanabilecekleri ve gölü seyredebilecekleri alanlar yer alacak. Yeşilliğin bol olacağı alanda çocuk oyun alanları ile dinlenme ve aktivite alanları da olacak. 2 adet otoparkın yer alacağı alanda kıyı boyunca uzanan kesintisiz bir yürüyüş hattı tasarlandı.