MİNİK HATİCENUR BİLEKLİK VE KOLYE SATARAK ELDE ETTİĞİ GELİRİ DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADI

1 Mart 2023
Minik Haticenur bileklik ve kolye satarak elde ettiği geliri depremzedelere bağışladı (1)
Minik Haticenur bileklik ve kolye satarak elde ettiği geliri depremzedelere bağışladı (3)
Minik Haticenur bileklik ve kolye satarak elde ettiği geliri depremzedelere bağışladı (4)
Metni Sesli Dinle

İzmitli minik Haticenur, kendi yaptığı bileklik ve kolyeleri satarak elde ettiği geliri depremzedelere bağışlayarak İzmit Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi bağış noktasına teslim etti

Kendisi küçük yüreği büyük İzmitli Haticenur Yakut, el emeği ile ürettiği bileklik ve kolyeleri hafta sonu Yahya Kaptan Pazarı’nda sattı. Annesi Halide Yakut ve babası Cemil Yakut ile birlikte Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki bağış noktasına gelen 10 yaşındaki Haticenur, satışlardan elde ettiği geliri Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedelere bağışlamak üzere İzmit Belediyesine teslim etti.

Duyarlı Hareketi İlgi Gördü

İzmit Belediyesi Koordinatörleri Hakan Yalçın ve Ozan Aksu duyarlılıklarından dolayı başta Haticenur olmak üzerek Yakut ailesine teşekkür etti. Depremzedeler için erzak yardımlarını da bağış noktasına teslim eden anne Halide Yakut, kızının bu duyarlı hareketinin çevresinden büyük ilgi gördüğünü belirterek, Haticenur’un ilerleyen haftalarda tekrar satış yaparak geliri depremzedelere göndermek istediğini söyledi.