ÖZMURAL AKP’NİN YALAN DOSYASINI AÇIKLADI

6 Ekim 2022
Metni Sesli Dinle

Aynı Firmaya 10 Yılda Bugünün Parası ile 50 Milyon Dolar Aktaranların Yalan ve İftiralarına Cevabını Halkımız Verecek!

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, hizmet araçlarının satın alması başta olmak üzere verdikleri mücadelede halkın desteğini de aldıklarını ifade ederek, “AKP döneminde 10 yılda tek firmaya araç kiralamada çıkan para 50 milyon dolar. Bunu saklamak için türlü iftiralar atacak, iş hizmete gelince yalanlara soyunacaksınız. Bu halka sırtını dönenlere gün gelir bu halk da sırtını döner.” dedi

Hizmet araçlarının kiralama yerine belediyenin mülkü olması için verdikleri mücadelenin yalnızca İzmit’te olmadığını ifade eden İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Bu Türkiye genelinde sorgulanması gereken bir mücadeledir. Bundan nemalananlar, 10 yıldır bu belediyeye sürekli aynı firma üzerinden kiralama yapanlar bu işleri sorgulamıyor. Tek firmaya 10 yılda çıkan para 50 milyon dolar arkadaşlar. Bunları görmeyecek ama bu araçların teslim sürecini bir habermiş gibi kamuoyuyla paylaşarak buradan iftiralar atacaksınız.

“Samimiyseniz Anahtarınızı Çıkarın”

Eğer samimilerse ben arkadaşlarıma şunu teklif ediyorum: bu işin konuşulmamasını istiyorlarsa, kendileri de bu işlerin altında ezilmek istemiyorlarsa, eğer dertleri İzmit halkına hizmet etmekse şuan hükümet sizde. Çevre Bakanlığı onlara bağlı, İller Bankası’ndaki bütün bürokratları yönetenler onlar. Lütfen bir telefon açıp İzmit halkı için bu kredinin önünün açılmasını söylesinler. Büyükşehir belediye başkanından tutun da il başkanlarına, meclis üyelerinin tamamına; kim nereye ulaşabiliyorsa lütfen bize destek olsunlar. Bu araçların kredilerinin bir an evvel çıkıp bu ucube sistemden bizi kurtarsınlar.

“İnsanlar Artık Bıktı!”

Yok biz samimi değiliz, biz buradan siyasi rant elde edeceğiz derlerse -ki onu da beceremiyorlar- biz tekrar tekrar kiralama yapmak zorunda kalacağız. Demagoji işlerine gireceklerse şimdiden uyarayım hiç girmesinler. Artık kamuoyu sizlerden bıktı. Yeter diyor artık insanlar. Bana ve arkadaşlarıma onlarca mesaj geldi. İnsanlar araçlarını vermeyi teklif ediyor, bize destek olmak istiyorlar. Bu halka sırtını dönenlere gün gelir bu halk da sırtını döner. Ben bize destek olan İzmit halkına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Biz onlar için buradayız. Onlar da bizim için buradalar, biz bunu hissettik” şeklinde konuştu.